Lewandowski před soubojem s Čechy: Moje forma jde nahoru. Doufám, že si odvezeme tři body

Lewandowski před soubojem s Čechy: Moje forma jde nahoru. Doufám, že si odvezeme tři body

Kapitán polské reprezentace, Robert Lewandowski, odpovídal novinářům na otázky na tiskové konferenci před zítřejším kvalifikačním zápasem proti domácímu výběru České republiky. Lewandowski je přesvědčen, že jeho forma po zranění stoupá a doufá ve vydařenou reprezentační premiéru trenéra Fernanda Santose.

Lewandowski na začátku března kvůli svalovému zranění vynechal dvě utkání za Barcelonu, do reprezentačního srazu si už ale stihl připsat dva starty. "Poslední týdny pro mě byly náročné po zdravotní stránce. Ale vnímám to jako součást fotbalu, občas to prostě není podle představ. Při El Clásicu jsem se cítil skvěle. Cítím, že mám čím dál lepší formu, ať už po stránce fyzické nebo herní. Věřím, že to bude pořád lepší," řekl Lewandowski na tiskové konferenci na stadionu v Edenu.

Je si vědom důležitosti pátečního úvodního duelu kvalifikační skupiny. Poláci po osmifinálové účasti na loňském mistrovství světa v Kataru vyměnili trenéra a mužstvo poprvé povede portugalský kouč Fernando Santos.

"Uvědomuji si, že je to zcela zásadní zápas. Je to vstup do kvalifikace s novým trenérem, s novou sestavou a bez několika hráčů. Vnímám to jako takový nový začátek. Vize a myšlenky, které do polské reprezentace přinesl nový trenér, jsou zřejmé. Od začátku víme, na čem jsme. Pro mě je důležité, že dál působíme jako jeden tým. Na tréninku vidím soudržnost a spolupráci," pochvaloval si Lewandowski.

"Komunikace je skvělá. Neřekl bych, že tréninky jsou nějak delší než dříve. Příprava je věcná, víme, co hrát a jak se na zítřejší zápas připravit. Samozřejmě tím, že jsme v roli hostů, to tady bude těžší. Nicméně věřím, že do Varšavy se vrátíme s třemi body. Bude to o nás, co soupeři dovolíme," doplnil se 78 góly nejlepší střelec polské reprezentace v historii.