Albion dobyl Neapol. Severské derby rozhodl hattrickem Hojlund. Slovensko se doma proti Lucembursku vytrápilo

Nový reprezentační cyklus, který v roce 2024 vyvrcholí Mistrovstvím Evropy, otevřela repríza finále loňského EURA mezi Itálií a Anglií ve skupině C. Ostrované soupeři oplatili domácí porážku, když vyhráli v Neapoli 2:1. Skupina H nabídla severský střet mezi Dánskem a Finskem. O konečném výsledku 3:1 rozhodl hattrickem Hojlund. Slovensko ve skupině J překvapivě ztratilo doma s Lucemburskem za bezbrankovou remízu 0:0. Ve stejné skupině nastřílel Ronaldo dvě branky Lichtenštejnsku.

Anglie určila ráz utkání už v prvním poločase, kdy se prosadil po rohovém kopu Rice a krátce před pauzou z penalty Kane. Devětadvacetiletý útočník 54. zásahem v národním týmu překonal Wayna Rooneyho. Evropští šampioni po změně stran ožili a v 56. minutě snížil po Pellegriniho nezištné přihrávce Retegui. Útočník argentinského týmu Tigre skóroval při debutu za "Azzurri". Anglie dohrávala závěrečnou čtvrthodinu bez vyloučeného Shawa, tlak domácích ale ustála a zdolala Itálii po šesti utkáních. Na jejím hřišti zvítězila po 62 letech a ukončila italskou sérii 40 zápasů v evropské kvalifikaci bez porážky.

Portugalsko nastoupilo v premiéře pod koučem Martínezem s Ronaldem v základní sestavě. Nejlepší střelec reprezentačních zápasů poprvé skóroval v 51. minutě a proměněnou penaltou navázal na předchozí zásahy Cancela a Bernarda Silvy. O 12 minut přidal gólovou "dělovku" z přímého kopu a 120. brankou v národním týmu znovu vylepšil střelecký rekord mezistátních utkání. Ronaldo se v reprezentaci trefil dvakrát v jednom utkání po osmi zápasech. Také červnový duel se Švýcarskem (4:0) se odehrál na stadionu Sportingu Lisabon, kde pětinásobný držitel Zlatého míče začal svou profesionální kariéru.

V dalším utkání skupiny J Slovensko remizovalo doma bez branek s Lucemburskem. Italský kouč Slováků Calzona se ani na pátý pokus nedočkal první výhry.

Dánsko se ve skupině H střetlo s Finskem poprvé od předloňského Eura, kdy během utkání zkolaboval záložník Eriksen, jenž dnes kvůli zranění nehrál. Finové tehdy zvítězili v Kodani 1:0, další překvapivý triumf na stadionu Parken ale nepřidali. Hattrickem rozhodl dvacetiletý útočník Höjlund, pro něhož to byly první góly v národním týmu.