Náhlý zvrat, který šokoval fanoušky i samotného trenéra. Co stálo za odvoláním Nagelsmanna?

Náhlý zvrat, který šokoval fanoušky i samotného trenéra. Co stálo za odvoláním Nagelsmanna?

Šokující zjištění během dovolené pro samotného trenéra, ale i pro mnohé fanoušky bavorského obra. S překvapivým tahem přišlo vedení Bayernu Mnichov, které se rozhodlo odvolat Juliana Nagelsmanna. Na povrch vyplouvají důvody, které k tomu německého giganta vedly a jak se zdá, rozhodnutí bylo učiněno rychle, ačkoliv se zdálo, že ještě nedávno vedení klubu vyjádřilo kouči podporu a důvěru.

Během reprezentační přestávky zastihla Nagelsmanna šokující informace na dovolené na lyžích v Rakousku. Novinář magazínu Kicker mu volal, aby z něj dostal reakci na jeho odvolání, ale překvapení kouč mu odpověděl, že ho vedení Byernu o ničem neinformovalo.

V tu chvíli začal pětatřicetiletý stratég začal tušit, že se něco děje. Na internetu se začaly objevovat zprávy o jeho odvolání a dokonce bylo skloňováno jméno jeho nástupce, kterým má být Thomas Tuchel.

I přes fakt, že je Bayern stále ve hře o cenné trofeje v Bundeslize i Lize mistrů, uchýlilo se vedení k radikální změně. Vaz Nagelsmannovi zřejmě zlomila ztráta na půdě Leverkusenu, která dostala do čela německé nejvyšší soutěže Dortmund. Právě Borussia je dalším ligovým soupeřem, se kterým Bayern po reprezentační přestávce změří síly. V Lize mistrů to pak bude Manchester City.

Podle reportéra ve službách německé televize Sky Floriana Plettenberga byly důvody pro odvolání dva. Letitá dominance v Bundeslize letos neplatí a druhé místo v tabulce bylo pro vedení zdviženým prstem. Tím druhým měl být nedostatečný rozvoj hráčů, ať už šlo o talentované mladíky, nebo finančně nákladné posily. Hráči údajně přestali mít důvěru v taktické povely Nagelsmanna a vedení vycítilo, že je nutné učinit ráznou změnu.