Borci z české ligy v afrických nominacích. O která čtyři jména se jedná?

Borci z české ligy v afrických nominacích. O která čtyři jména se jedná?

Pro některé fanoušky jsou reprezentační přestávky nutné zlo, jiní si vychutnávají poměření sil s jinými národy. Pro hráče jde o prestižní záležitost. A nemusí jít jen o kouty Evropy. Podívejme se na čtyři jména, která se v Africe bijí o AFCON. Stejně jako v Evropě, i v Africe v těchto dnech probíhají ostré souboje. Zatímco v Evropě se bojuje o slavné EURO, na jihu od nás se národy rvou o účast na neméně prestižním Poháru afrických národů (AFCON). V poslední době oblékl dres Nigérie například Peter Olayinka, z minulosti lze vypíchnout jméno dlouholetého reprezentanta Pobřeží Slonoviny a jednoho z nejlepších cizinců, kteří v Česku působili, Bonyho Wilfrieda. Která čtyři jména si trenéři afrických reprezentací vybrali v tomto termínu?

 MOHAMED TIJANI

Vysoký obránce je v Česku už dlouho – a prožil si toho spoustu. Z Vyškova si ho vytáhla Jihlava, kde vzbudil zájem mezi špičkou ligy.

Po vleklých jednáních a zdravotních prohlídkách z transferu vycouvala Sparta, a tak se do hry dostala Slavia. V ní se však nikdy neprosadil a ze série hostování nakonec vzešel přestup do Plzně. Tijani momentálně hostuje v Brně.

V pase má sice místo narození Man, město z Pobřeží Slonoviny, nicméně je reprezentantem Beninu.

Pětadvacetiletý borec má v životopise dva starty za svou zemi. V prvním zápase tohoto termínu proti Rwandě seděl pouze na lavičce. Šanci hrát bude mít za pár dní, kdy dojde k odvetě mezi oběma státy.

Foto: FC Zbrojovka Brno