Jsou věci, na které už nezapomenu. Tohle se bude těžko překonávat, komentoval Krejčí svou trefu

Jsou věci, na které už nezapomenu. Tohle se bude těžko překonávat, komentoval Krejčí svou trefu

Premiérový gól v národním A-týmu a zároveň nejrychlejší v historii samostatné fotbalové reprezentace vstřelil v úvodním utkání kvalifikace mistrovství Evropy proti Polsku Ladislav Krejčí mladší. Emoce z branky prožíval tak silné, že si ji po zápase příliš nepamatoval. Stoper pražské Sparty si po vítězství 3:1 vychutnal v Edenu závěrečnou děkovačku pod severní tribunou, kde při klubových duelech sídlí "kotel" městského rivala Slavie.

Krejčí otevřel skóre už ve 27. sekundě. "Emoce byly strašně silné. Ani gól si moc nepamatuju, protože to bylo něco neuvěřitelného. Jsou to věci, na které nezapomenu, až si je budu připomínat," řekl Krejčí novinářům.

Ve vápně si naběhl na dlouhý aut od Vladimíra Coufala. "To byla intuice. Mohl bych vám říct u každého gólu, že jsem byl překvapený. Jsem rád, že jsem tam byl a že v těchto situacích můžu pomáhat týmu," uvedl třiadvacetiletý rodák z Rosic.

Rychlejší gól v kariéře nedal. "Bude se to těžko překonávat," prohlásil Krejčí, který si připsal třetí reprezentační start. Už po třech minutách vedli domácí o dvě branky. "Každému týmu, když dostane dva rychlé góly a ještě na venkovním hřišti, se nehraje dobře. Jsem rád, že jsme splnili úkol, že do toho vlítneme na 100 procent a že jim nedáme žádný metr. Za to jsme sklidili góly. Pecka," podotkl někdejší hráč Brna.

Zamlouvala se mu spolupráce na levé straně se slávistickým obráncem a debutantem v národním týmu Davidem Juráskem. "Je to sice slávista, ale známe se už ze Zbrojovky. Občas spolu trávíme čas v Brně. Spolupracovalo se mi s ním skvěle, komunikovali jsme spolu úplně bez problémů. Klobouk dolů před ním, na první start velice skvělý výkon," mínil Krejčí.

Všechny tři góly Česka dali sparťané. Na Krejčího navázali Tomáš Čvančara, který rovněž zaznamenal první reprezentační branku, a Jan Kuchta. "Určitě jsem rád, že tou formou, kterou máme, jsme pomohli reprezentaci. Ale pomohl každý hráč. My jsme akorát byli v koncovce a sešlo se to takhle," uvedl Krejčí.

Užil si i děkovačku s fanoušky pod severní tribunou stadionu v Edenu. "Poprvé v životě a myslím si, že naposledy byla na tribunu sever. Bylo to zajímavé.Tohle je ale reprezentace, jde to stranou," řekl Krejčí.

Povedeného vstupu do kvalifikace si velice cenil. "Všichni jsou si vědomi, že Polsko bude nejtěžším soupeřem ve skupině a že (vzájemný) dvojzápas bude strašně důležitý. Jelikož to byl první zápas, doufám že nás to jenom nakopne a motivuje do dalších výkonů," prohlásil Krejčí, jehož tým se v pondělí v druhém duelu kvalifikace představí v Moldavsku.