Sbohem a návrat do rodné země? Partnerství Llorise a Spurs má v létě doznat konce

Sbohem a návrat do rodné země? Partnerství Llorise a Spurs má v létě doznat konce

Partnerství mezi Tottenhamem a francouzským gólmanem Hugo Llorisem by mělo po dlouhých letech doznat konce. Kapitán londýnského klubu by neměl se Spurs prodloužit smlouvu a předpokládá se, že vyslyší volání některého ze zájemců z Ligue 1.

Po světovém šampionátu v Kataru ukončil šestatřicetiletý brankář reprezentační kariéru, nyní se podle informací Football Insider očekává jeho návrat do rodné vlasti. Lloris přišel do Tottenhamu v roce 2012 z Lyonu a od té doby byl neochvějnou týmovou jedničkou.

Kohouti už se rozhlížejí na přestupovém trhu po novém strážci třech tyčí, což je jasný signál toho, že Lloris v létě z klubu odejde. S Tottenhamem ho váže poslední rok smlouvy, navíc je aktuálně zraněný, což přiživuje spekulace o jeho odchodu.

V barvách londýnského klubu odchytal Lloris více než 440 zápasů, ve kterých zaznamenal 151 čistých kont. Rozhodnutí Spurs hledat novou týmovou jedničku pramení i na nepříliš výrazných výkonech v této sezóně, kdy Lloris v 27 zápasech vykázal pouze 9 čistých kont a inkasoval 35 branek.

Pokud jde o jeho nástupce, nejčastěji jsou skloňována jména Dean Henderson, Wojciech Szczesny či Andre Onana.