Coufal přiznal, že jednání s Leverkusenem proběhla. Rozhodl se ale zůstat na Ostrovech

Coufal přiznal, že jednání s Leverkusenem proběhla. Rozhodl se ale zůstat na Ostrovech

Třicetiletý pravý obránce Vladimír Coufal aktuálně tráví čas s reprezentačním týmem, který čeká v pondělí další důležitá bitva v Moldavsku. Úvod kvalifikace vyšel českému týmu na výbornou a tvář londýnského West Hamu se podílela asistencí na úvodní trefě proti Polsku, které nakonec v Edenu padlo 1:3. Český legionář také před pár dny prozradil, že byl blízko přesunu do Bundesligy.

Někdejší tvář pražské Slavie připustila, že jednání s Bayerem Leverkusenem probíhala během letošního lednového přestupového okna. Český obránce sice vypadl ze základní sestavy West Hamu, ale i tak se nakonec rozhodl na Ostrovech setrvat.

Právě v čase, kdy Coufal ztratil své místo v základní sestavě, se začaly rojit spekulace o jeho odchodu. Skloňován byl i Leverkusen, kde působí jeho krajané Patrik Schick a Adam Hložek. Jeho agent byl několikrát v Německu, kde se ladily podmínky přestupu, ale nakonec k němu nedošlo.

„Měli jsme zájem, aby se agent podíval na zázemí a možnosti, proto odcestoval do Německa. Proběhla nějaká jednání, což je standardní poptávka na trhu, která ale neměla dát jasný signál, že odejdu,“ prohlásil Coufal prostřednictvím football.london.

„Samozřejmě mě to svým způsobem lákalo, Leverkusen je elitní německý tým, v kádru jsou dva čeští kluci, hrají zajímavý fotbal. Ale možná by to byl krok zpět. Ne z týmového hlediska, ale z pohledu soutěže. Premier League je v mých očích nejlepších. Proto jsem raději zůstal v Anglii. Jsem šťastný a trenér mi sám řekl, že kdybych plánoval někam odejít, nepustil by mě,“ dodal pravý obránce.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.