Pět nejvytíženějších mužů současné FORTUNA:LIGY aneb Které tváře téměř neslezou ze hřiště?

Pět nejvytíženějších mužů současné FORTUNA:LIGY aneb Které tváře téměř neslezou ze hřiště?

Více než 2000 odehraných minut má po čtyřiadvaceti kolech právě probíhající sezony FORTUNA:LIGY jen dvanáct jedinců. Jedenáct hráčů do pole a jeden brankář. Vskutku nemalé vytížení zdobí Jakuba Klímu z Hradce, Dominika Plechatého z Liberce, Radima Breiteho z Olomouce, Lukáše Havla z Českých Budějovic, Pavla Buchu z Plzně, Marka Suchého z Mladé Boleslavi, Lukáše Havla z Českých Budějovic i Jakuba Řezníčka z Brna. Pět borců se však zdrželo na hracích plochách ještě více času a pakliže vás zajímá jejich identita, přistupte blíže...

5. Ondřej Karafiát (FK Mladá Boleslav) - 2070 odehraných minut

Osmadvacetiletý zadák s historií na Žižkově, v Českých Budějovicích, ve Slavii i Liberci je pro Pavla Hofycha na mladoboleslavské půdě téměř nepostradatelný.

Do první pětky se vešel i navzdory tomu, že v ročníku 2022/2023 vynechal jeden zápas. Ve zbylých třiadvaceti dosavadních soubojích však nechyběl v základní sestavě svého mužstva ani jednou.

A jestliže mu vydrží zdraví, absentovat pravděpodobně nebude ani v nejbližších ligových kolech. K tomuto datu nasbíral pouze dvě žluté karty a tak mu nehrozí ani disciplinární trest.

Foto: FK Mladá Boleslav