Pokud se Messi rozhodne pro americkou cestu, na jeho plat se bude skládat všech 29 klubů MLS

Pokud se Messi rozhodne pro americkou cestu, na jeho plat se bude skládat všech 29 klubů MLS

O další klubové budoucnosti Lionela Messiho, jemuž pozvolna dobíhá v Parku princů dvouletá smlouva, se stále ještě nerozhodlo a podceňovat v tomto směru úplně nejde ani zaoceánskou Major League Soccer. 

A to nejen kvůli tomu, že by to měla současná hvězda Paris Saint-Germain mnohem blíž do rodné země, kterou stále reprezentuje i po zlatém světovém šampionátu.

Jak zaznělo na serveru sport.es, pakliže by se Messi rozhodl pro americkou cestu, na jeho výplatě by se podílely úplně všichni účastníci tamní nejvyšší soutěže.

Vyplývá to z nejnovější verze domluvy, která má za úkol přivést funkčního veterána právě do MLS, v níž je dlouhodobě spojován s příchodem do Interu Miami, jehož vlastní David Beckham.

Protože by však floridský celek nebyl schopen z vlastních zdrojů utáhnout jeho nemalou gáži z Parku princů, zástupci všech devětadvaceti celků vymysleli řešení, v němž by se jeho výdělek pokryl společnými silami.

I z toho důvodu, že by se nepochybně zvýšila hodnota televizních práv MLS a do klubových kas by to přiválo další finance.

Sám pětatřicetiletý rodák z Rosaria, jenž působí pod Eiffelovkou druhým rokem, by si navíc mohl vybrat, za jaký klub by chtěl hrát...

Ronaldo je idolem nejen fanoušků, ale i slavných hráčů. Které hvězdy k němu vzhlíží?