Sparta má titul ve svých rukách, hlad po úspěchu je z ní cítit obrovský. Pokazit si to může jen ona sama, říká Kováč

Sparta má titul ve svých rukách, hlad po úspěchu je z ní cítit obrovský. Pokazit si to může jen ona sama, říká Kováč
ROZHOVOR

Ve Spartě působil jako hráč i asistent, tuhle DNA má stále v krvi. Proto je samozřejmě hodně rád, že po letech tápání odnikud nikam se z Letné valí zase mašina. Teď jde o to, aby nezastavila. Zvlášť když v čele ligy je dál Slavia, byť už pouze o skóre. „I pro mě je teď největším favoritem na titul určitě Sparta,“ prozradil pardubický trenér Radoslav Kováč v rozhovoru pro eFotbal.cz.

On sám má teď práce nad hlavu, se svým týmem si razí cestu k záchraně. A zatím si vede skvěle. Z pardubického otloukánka se na jaře stal spíše dravec, jenž se z beznadějné pozice dostal na současnou čtrnáctou příčku. Hlavně ale musí v tomto módu vydržet.

Lehce podobný příběh, byť na opačném pólu tabulky, píše Sparta. Také s ní už na titul nikdo nepočítal, ona ale dokázala v lize vyhrát sedmkrát řadě. Z toho pětkrát minimálně o tři góly!

„Musím říct, že Sparta se rozehrála do fakt skvělé formy. V létě výborně doplnila kádr, je vidět, že postupem času si vše sedlo. Hra týmu nabrala na rychlosti a intenzitě, hlavně ta ofenzivní trojice Kuchtič, Čvanči, Haraslín si vede velmi dobře. Je tam zkušenost i kvalita. Celkově je tým letenských poskládán možná nejlépe za poslední roky,“ pochválil Pražany Kováč.

Z třetí pozice se tak Sparta dostala až těsně pod vrchol, Slavia se nad ní drží už jen o prsa. Po víkendu může být vše jinak. Nebo kolo potom, kdy se obě „S“ utkají proti sobě.

„Právě Sparta má zatím na jaře suverénně nejlepší formu, herně se zdá být nejdál ze všech. Titul má ve svých rukách, za mě říkám, že pokazit si to může jen ona sama. Něco takového tam už dlouho nebylo, hlad po úspěchu je tam cítit přímo obrovský. I proto je pro mě Sparta největším favoritem,“ konstatoval Kováč.

Za proměnou Sparty stojí dánský trenér Brian Priske, jehož pardubický lodivod samozřejmě uznává. Právě on by ho však ve funkci mohl jednou nahradit. Spojován je Kováč i s Plzní.

„Poslouchá se to moc hezky, já jsem v tomhle směru ale raději dost opatrný. Když se podíváte na mou trenérskou dráhu, měl jsem těžší období v Táborsku i v Opavě, teď mám za úkol zachránit Pardubice. Je sice fajn, když o vaší práci někdo hezky mluví, když vás s velkými kluby vůbec spojuje. Já jsem ale hrozně rád za to, kde teď jsem. V hlavě mám pouze Pardubice, na nic jiného nemyslím. Samozřejmě ale každý z nás má nějaké své sny. Kdyby někdy v budoucnu přišlo laso z top klubu, bylo by to krásné. Člověk musí hlavně sám na sobě pracovat a vzdělávat se, pak to třeba jednou přijde. Teď se ale soustředím jen na jediný cíl, kterým jsou Pardubice,“ poznamenal Kováč.