Faerské ostrovy? Může to vypadat úplně stejně a může jít o podobně těžké utkání jako v Moldavsku, říká Brabec

Faerské ostrovy? Může to vypadat úplně stejně a může jít o podobně těžké utkání jako v Moldavsku, říká Brabec
OBSAHUJE OHLASY

Stoper Jakub Brabec si myslí, že české fotbalové reprezentaci bezbrankový kvalifikační zápas v Moldavsku o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu jednoznačně nevyšel a na výhru neměla. Zápas v Kišiněvě označil za zvláštní. Doufá, že si z něj národní tým vezme ponaučení do dalších bojů.

"Ke gólu jsme měli hodně daleko, bohužel. Utkání nám jednoznačně nevyšlo podle našich představ. Akorát to dokazuje, že týmy jsou vyrovnanější, dokážou běhat a bránit. Teď jsme na ně recept nenašli," řekl Brabec v rozhovoru po zápase.

"Bylo to takové utkání, že bych se ani nedivil, kdyby nám dali nějaký blbý gól, protože to byl jednoznačně zvláštní zápas. Měli jsme tam spoustu soubojů. Nechci to házet na podcenění, nebo že by někdo něco vynechal. Všichni makali a snažili se, přestože nám to fotbalově jednoznačně nevyšlo. Všichni do toho šli naplno, bojovali jsme. Na výhru jsme prostě neměli," uvedl třicetiletý obránce Arisu Soluň.

Moldavsko se spoléhalo na pevnou obranu. "Není tam tolik prostoru, není kam nabíhat. Nedostali jsme se přes dlouhé balony do nějakých šancí, kombinační fotbal moc nešel. Těžké," prohlásil Brabec. Největší šanci Česka měl v závěru první půle kapitán Tomáš Souček, jenže v nelehké pozici trefil zblízka břevno.

Češi vstoupili do kvalifikace v pátek domácí výhrou 3:1 nad Poláky, zatímco Moldavsko před vlastními diváky hrálo s Faerskými ostrovy 1:1. "To jsou nesrovnatelné zápasy, úplně jiný fotbal," podotkl někdejší hráč Žižkova, Brna, Sparty, Genku, Rizesporu a Plzně.

V příštím kvalifikačním utkání se národní tým představí 17. června na Faerských ostrovech. "Může to vypadat úplně stejně, může to být stejně těžké utkání. Třeba nám tohle utkání pomůže k tomu, abychom do dalších zápasů našli recept, jak to zlomit," mínil Brabec.

Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého vede skupinu E o bod před Polskem, které v souběžně hraném duelu porazilo Albánii 1:0. "Na začátku bychom čtyři body brali, teďka určitě ne. Důležité je, abychom na konci byli první, nebo druzí," uvedl pražský rodák.

Po parádě s Polskem mizérie v Moldavsku, odkud vezou Češi jen bezbrankovou remízu