Částka za Olma? Pro Barcelonu tučné sousto, přesto žádá hráče, aby v Lipsku neprodloužil

Částka za Olma? Pro Barcelonu tučné sousto, přesto žádá hráče, aby v Lipsku neprodloužil

Lipsko bude muset v létě ochránit celou řadu svých opor před nájezdy známých dravců. Již nyní je zřejmé, že o hráče bundesligového klubu je v Evropě zájem. Hojně skloňované jméno, které figuruje na seznamu přání třeba Barcelony, Realu Madrid či Bayernu Mnichov, je čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník Dani Olmo.

Po dlouhých devíti letech by se mohl vrátit na Camp Nou, kde chvíli dohlíželi na jeho rozvoj během dětství. Olmo poté sbíral herní praxi v Dinamu Záhřeb, odkud se dostal do kabiny Lipska. Volání ztraceného syna však nebude jednoduché, neboť jeho cenovka se pohybuje okolo čtyřiceti milionů eur.

Pro mnohé pokušitele by to nebyl problém, ale katalánský gigant se zmítá poslední roky ve finanční krizi, což nutí vedení zvažovat každý nákladnější příchod. Olmo však věří, že by letní přesun na Camp Nou mohl dopadnout, neboť katalánský gigant mu poslal vzkaz, ve kterém ho žádá, aby u současného chlebodárce neprodlužoval kontrakt.

Olmo v Lipsku platný kontrakt do léta příštího roku. Vedení již dalo signál, že primární snahou je spolupráci prodloužit, ale pokud se tak nestane, měl by být letos prodán, aby za jeho exodus klub vyinkasoval alespoň nějakou sumu.

Podle listu Mundo Deportivo již Katalánci jednali osobně s agentem hráče během mistrovství světa v Kataru a snažili si jej naklonit na svou stranu. Ve hře však jsou i další těžké váhy, pro které požadovanou sumu nebude problém uhradit. Bayern Mnichov i Real Madrid však zatím jen monitorují situaci a k rázným krokům se zatím neodhodlaly.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.