Straky nahání stopera, který utekl z Chelsea. Barcelona o tom nechce ani slyšet

Straky nahání stopera, který utekl z Chelsea. Barcelona o tom nechce ani slyšet

Jedním z prvních podpisů Barcelony v minulém letním přestupovém období byl Andreas Christensen z Chelsea. Obránce se po vypršení smlouvy stal volným hráčem a Katalánci využili příležitosti a podepsali ho úplně zdarma. Mohou z něj teď mít profit, o to ale zájem nemají.

Nad podpisem smlouvy se však vznášelo několik pochybností, zejména proto, že Barça později podepsala také Julese Koundeho a měla k dispozici Ronalda Arauja, Erica Garciu a v té době také Gerarda Piqueho.

Christensen se však v klubu prosadil a našel si místo v Xaviho základní sestavě. Dánský reprezentant pomohl udržel v 16 ligových zápasech sedmkrát čisté konto a v současnosti patří k nejlepším stoperům ve Španělsku.

Navzdory jeho působivé sezóně se ve španělských médiích již začaly objevovat zprávy o jeho odchodu. Barcelona potřebuje v létě získat peníze na nákup dalších hráčů a proslýchá se, že Christensen by mohl být nucen odejít, zejména proto, že byl podepsán zdarma.

Podle novináře Toniho Juanmartiho však Christensen nemá v létě v plánu Barcelonu opustit. Nebude prý naslouchat žádným nabídkám, chce zůstat v Katalánsku.

Zájemci ale budou. Podle informací deníku SPORT je jedním z týmů, které hráče sledují, Newcastle United.

Dán ale možná změní názor. Dle zpráv ze Španělska totiž Barcelona dotahuje další přestup zdarma. Z Bilbaa by měl dorazit stoper Inigo Martinez. A kdo ví, Christensena třeba omrzí bojovat s konkurencí a zamíří zpátky do Anglie.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.