Opora Porta očarovala Chelsea i Arsenal. Za kolik by mohla posílit některého z londýnských obrů?

Opora Porta očarovala Chelsea i Arsenal. Za kolik by mohla posílit některého z londýnských obrů?

Londýnské těžké váhy mají v letních měsících letošního roku svést boj na přestupovém trhu o šestadvacetiletého brazilského křídelníka Pepého. Porto se zatím netváří příliš vstřícně na jeho uvolnění, ale zajímavá suma by mohla všechno změnit.

Pepé se v této sezóně ukázal jako jedna z klíčových tváří portugalského klubu, když napříč všemi soutěžemi zaznamenal pět gólů a osm asistencí. Ve smlouvě má výstupní klauzuli ve výši 75 milionů eur, ale list Globo Esporte tvrdí, že Porto by mohlo být svolné hráče uvolnit za sumu o něco nižší.

Arsenal je v tuto chvíli možná atraktivnější adresou, neboť směřuje za mistrovským titulem v Premier League a v nadcházející sezóně se mu nevyhne ani Liga mistrů. Nabízí se však otázka, jaký prostor by na Emirates Stadium dostal na úkor Gagriela Martinelliho a Bukaya Saky.

Chelsea je na tom v tabulce o poznání hůře, ale ambice má i po převzetí nového majitele vysoké. Lednové přestupové okno jasně ukázalo, že utrácet není problém. Pepé by mohl, stejně jako v kabině Gunners, zvýšit na Stamford Bridge konkurenci a porvat se o místo v sestavě s Mykhailem Mudrykem a Nonim Maduekem.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.