Žižkov nevyužívá Kadlece kvůli zdraví. Exsparťan ale doufá, že v některých momentech ještě Viktorii pomůže

Žižkov nevyužívá Kadlece kvůli zdraví. Exsparťan ale doufá, že v některých momentech ještě Viktorii pomůže

Když byl nucen Václav Kadlec ukončit kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům profesionální kariéru, nějakou se z něj stal fitness trenér a fotbalové dění se ho vůbec netýkalo.

Posléze se to zkoušel v "pralese", když absolvoval pár zápasů po boku Tomáše Řepky a Martina Jiránka v barvách Sokola Červené Janovice.

A protože mu to zdraví dovolilo, časem si troufl i na nečekaný comeback ve FORTUNA:LIZE, v níž navlékl trikoty Mladé Boleslavi, respektive Jablonce.

V obou případech však šlo spíš o epizodní role - za Boleslav odehrál 72 minut a o moc lepší to nebylo ani v Jablonci, kde jakožto střídající žolík pobyl na trávnících v rámci sedmi dílčích startů 155 minut čistého času. Do střelecké listiny už se však nezapsal ani tam, ani tam.

Loni v létě ho zlákala čerstvě třetiligová Viktoria Žižkov, jež angažovala Václava Kotala a vyhlásila okamžitý útok na F:NL, která nepochybně klapne, neboť tým vévodí své tabulce s náskokem osmnácti bodů.

Ani pod televizní věží toho však třicetiletý útočník příliš neodehrál a zůstal v jasném stínu Michala Petráně i Radka Voltra, který je právě teď nejlepším střelcem celé ČFL (klub navíc v zimě přivedl i Senegalce Ibrahima Sowa).

Exreprezentant zasáhl v první polovině sezony jen do čtyř zápasů, s tím, že všechny absolvoval v září a kompletních devadesát minut absolvoval pouze jednou v rámci pětipólové kanonády proti Mostu.

Celkově nastoupil rodilý Žižkovák ve třetí lize do tří duelů s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí, s tím, že jedno vystoupení si připsal v MOL Cupu proti Teplicím (1:2). K tomuto datu ho tak tradiční pražský klub využil celkem 325 minut.

V jarní části pod novým trenérem Michalem Horňákem, jenž zatím nezná nic jiného, než výhry, ale někdejší forvard Eintrachtu i Midtjyllandu dosud nenastoupil a důvodem jsou opět zdravotní potíže...

"Koleno mě bohužel trápí víc a víc," informoval na svém Instagramu mistr české ligy z ročníku 2009/2010.

Nějaké čárky v kolonce třetiligových startů by mu však ještě přibýt mohly. "Doufám, že během jara zvládnu aspoň v některých momentech Viktorii pomoct na hřišti, tak uvidíme," vzkázal fanouškům.

Například v dubnu vyzvou rozjetý Žižkov Chlumec nad Cidlinou, Baník Souš, Sokol Brozany, Slovan Velvary i rezerva Mladé Boleslavi. Jestlipak u toho bude i žižkovská desítka?

Zima mi nevadí, hřeje mě fotbal. Liberec mě chtěl už v létě, prozradil Nigerijec Olatunji