Jedna z tváří slávistického tažení Ligou mistrů dává sbohem fotbalové kariéře. Hovorkovi nedovolí pokračovat zdravotní trable

Jedna z tváří slávistického tažení Ligou mistrů dává sbohem fotbalové kariéře. Hovorkovi nedovolí pokračovat zdravotní trable

Slávista David Hovorka byl nucen kvůli vleklým zdravotním potížím ukončit svou fotbalovou kariéru. Dvojnásobný český reprezentant získal se Sešívanými dva ligové tituly a zaskvěl se při vystoupení pražského klubu v Lize mistrů v sezoně 2019/20. Slavia se s hráčem rozloučila na svém webu. 

"Jsem se svým rozhodnutím smířený, našel jsem vnitřní klid. Ale nezastírám, že je to strašně těžké. Není to úplně sranda po 25 letech, kdy jsem fotbalu obětoval všechno. Ještě když to mám rád, miluju to, fyzicky se teď cítím dobře. Na vrcholu sil jsem věděl, že uhlídám kohokoliv. Pak jsem ale musel na operaci s kolenem potřetí, počtvrté… Je to dost složité, ale vím, že je to pro mě správné," prohlásil Hovorka.

Kromě dvou titulů ovládl se Slavií i domácí pohár. Navíc si s ní na podzim 2019 zahrál prestižní Ligu mistrů, kde vršovický celek narazil na Barcelonu, Dortmund a Inter Milán. "Liga mistrů, San Siro, souboj proti Interu. To je špička mého sportovního kariérního úspěchu. Při znělce před zápasem jsem se otřásl a řekl si, že to je ono, ten moment, po kterém jsem vždycky prahnul. Znělku jsem si pouštěl už jako malý, je to taková pocta. Bylo to pro mě to nejvíc," zavzpomínal Hovorka na zápas, v němž Slavia remizovala 1:1.

V minulosti působil i ve Spartě, Hradci Králové, Žižkovu, Liberci a Jablonci. V první lize odehrál celkem 109 zápasů a vstřelil v nich pět branek.