Pépé: V Nice jsem spokojený, ale Arsenalu ještě mohu pomoci

Pépé: V Nice jsem spokojený, ale Arsenalu ještě mohu pomoci

Křídelník Nicolas Pépé, aktuálně vypůjčený francouzským týmem OGC Nice z londýnského Arsenalu, promluvil pro web France Bleu Azur. Pépé hovořil o jeho návratu po zranění, nejbližší budoucnosti s Nice, ale i možném dalším pokračování v Arsenalu. 

Nicolas Pépé si pro své zranění nevybral zrovna nejlepší dobu. Křídelník z Pobřeží Slonoviny zažil velice podprůměrnou loňskou sezonu, kdy v dresu The Gunners odehrál pouze 681 ligoých minut, ve kterých si připsal tři kanadské body. Londýnský klub ho z důvodů nízké herní vytíženosti a špatné produktivity poslal hostovat na jih Francie do známého letoviska Nice. V aktuální sezoně Arsenal v lize válcuje své soupeř a vyhlíží první ligový titul od roku 2004. Ani Pépé však nezahálel - v Nice se na podzim etabloval, nastupoval v základní sestavě, přidal šest ligových branek a mohl tak přemýšlet o případném letním spojení se svým domovským klubem. Nicméně, v půlce ledna ho přibrzdilo zranění kolene, které bylo navíc synchronizované s příchodem nového trénera, Didiera Digarda, na lavičku Nice. Ten tak měl šanci Pépého vidět pouze ve dvou ligových zápasech.

Pépé se v posledních týdnech dal dokupy a dostal pod vedením Digarda své první minuty od 15. ledna. Odehrál 24 minut v utkání Evropské konferenční ligy proti Tiraspolu a plných 90 minut v ligovém zápase proti Lorientu. Nebyl sice nominován na zápasy národního týmu, ale reprezentační přestávku využil, aby dohnal, co nestihl s týmem Nice. "Chtěl jsem zůstat s týmem a trénovat každý den. Máme teď dobrou sérii, chceme v tom pokračovat. Chci týmu co nejvíce pomoci," prohlásil pro web France Bleu Azur.

Ať celek z Fracnouzské riviéry dopadne jakkoliv, v létě by se Pépé měl hlásit zpátky v Londýně. V Nice se cítí spokojeně, ale kapitolu Arsenal úplně neuzavírá: "Jsem šťastný v Nice. Čekají nás ještě dva důležité měsíce, chci být plně soustředěn. Co mě čeká potom? Nevím, budeme diskutovat. Netuším, co se mnou chce Arsenal dělat. Mám tam hodně přátel a cítím, že mohu být pro klub důležitý a mohu mu pomoci, ale vše záleží na manažerech."

 

 

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.