Věk nezastavím, narážky slýchám, ale beru je. Vedle Matějovského si nemůžete připadat starý, hlásí Suchý

Věk nezastavím, narážky slýchám, ale beru je. Vedle Matějovského si nemůžete připadat starý, hlásí Suchý

Dnes již bývalý zadák Spartaku Moskva, Basileje i Augsburku Marek Suchý oslavil před pár dny již pětatřicáté narozeniny a v kabině Mladé Boleslavi jsou starší už jen brankář Jan Šeda, útočník Milan Škoda a záložník Marek Matějovský.

Cítí už na sobě čtyřnásobný šampion švýcarské nejvyšší soutěže a dvojnásobný mistr FORTUNA:LIGY svůj věk, nebo ho číslo v občanském průkazu vůbec nezajímá?

Dle svých slov je klidným typem, jenž nad tím moc nepřemýšlí. "Snažím se jet jako vždy. Dokud mi to tělo dovolí, chci mít přístup stejný jako celou kariéru. Věk si nepřipouštím. Tím, že pravidelně nastupuji, tak mě to baví. Drží mi zdraví, což je důležité. Samozřejmě byla období, kdy jsem měl zranění, v takovém případě musí člověk zatnout zuby. Teď si užívám, že mě nic nebolí a můžu pravidelně hrát, důvěru se snažím trenérovi splácet na hřišti. Věk nezastavím, narážky slýchám, ale beru je. K fotbalu to patří," ukázal nadhled vicemistr světa do dvaceti let z roku 2007, jehož vyjádření nabídl portál gol.cz.

Zmíněný špílmmchr Matějovský je ostatně ještě o šest let starší než exslávista a také v jeho případě to nevypadá, že by to měl po konci ročníku 2022/2023 zabalit. "Když máte vedle sebe Matějovského, nemůžete si připadat starý," odlehčil situaci čtyřiačtyřicetinásobný reprezentant země.

Kontrakt na současné adrese mu běží do konce letošního června. Na to, co se bude dít v létě, je prý ještě čas, ale momentálně se předpokládá, že bude v Lokotrans aréně pokračovat. Tím spíš, že za Boleslav odehrál v základní sestavě čtyřiadvacet zápasů z celkových pětadvaceti a ten jeden byl nucen vynechat jen kvůli karetnímu trestu za čtyři žluté karty.

"Vnímám, jak to v klubu funguje, jak se tahle situace řešila třeba s Matějovským nebo Škodou. Jsem úplně v klidu, soustředím se na zbytek sezony, abychom měli co nejlepší výsledky a byli na tom v tabulce co nejlíp. Čím lepší výsledky, tím lepší bude situace i pro mě. Teď to ale neřeším," přiznal.

Úprk v tichosti a zadní branou, brazilský elegán ve Slavii vyhořel. Problém bylo už nastavení, ve kterém tam přišel