Osmimístná částka je v ohrožení. Generální partner Bohemians 1905 má potíže a shání investora

Osmimístná částka je v ohrožení. Generální partner Bohemians 1905 má potíže a shání investora

Energetický holding Malina, který je od minulého roku generálním partnerem klubu Bohemians Praha 1905, je v problémech a shání investora. Zatím není jasné, zda aktuální krize společnosti bude mít dopad i na momentálně čtvrtý tým ligy.

"Vedení klubu se k záležitosti zatím veřejně vyjadřovat nebude," řekl ředitel komunikace Bohemians Petr Koukal.

Malina Group se stala generálním partnerem vršovického klubu v červenci a společně s firmou Barvy a laky Hostivař je největším sponzorem "Klokanů".

Podle loňského vyjádření ředitele Bohemians Darka Jakubowicze měl už druhý rok tříleté spolupráce přinést do pokladny klubu osmimístnou částku.

Významný tuzemský dodavatel domácí střešní fotovoltaiky je ale momentálně v problémech. Podle Hospodářských novin je hlavním důvodem to, že si společnost Malina nabrala mnohem více zakázek, než byla schopna vyřídit. Ve firmě nefunguje klientská linka, sídlo v centru Prahy je takřka opuštěné a v holdingu skončila část vedení.

Člen představenstva firmy Jan Urban ujistil, že firma nadále funguje a postupně všechny závazky vůči klientům splní. Nové zákazníky ale nepřijímá a musela sáhnout i k přesunu některých zaměstnanců. Malina není podle Urbana na prodej, holding ale jedná o vstupu nových investorů.

Úprk v tichosti a zadní branou, brazilský elegán ve Slavii vyhořel. Problém bylo už nastavení, ve kterém tam přišel