Slávistům může podle Šmicera pomoct role outsidera: Všichni si myslí, že dostaneme trojku, já to nečekám

Slávistům může podle Šmicera pomoct role outsidera: Všichni si myslí, že dostaneme trojku, já to nečekám

Dlouhá desetiletí se traduje, že derby nemá favorita. To nejbližší, které proběhne v polovině dubna v letenské epet ARENĚ, ale podle Vladimíra Šmicera představuje výjimku.

Tentokráte hraje podle jeho slov vše do karet domácím. I z toho důvodu, že se sešívanému "S", které po minulém kole opustilo první místo právě na úkor rivala, nepodařilo již čtyřikrát po sobě triumfovat venku.

"Nebudu zapírat, všechno jde na ruku Spartě. Zase potvrdila svou formu, zase vyhrála venku a má to pod kontrolou. Na hřišti si to u ní sedlo, věří si, sestava je daná. Takže je dané, že roli favorita vzala na sebe," napsal známý internacionál ve svém komentáři pro iSport.cz.

V týmu, který získal za poslední čtyři sezony tři tituly, to lehce skřípe. "Na Slavii je bohužel taky všechno při starém. Venku se nedaří, už čtyři zápasy po sobě se vracíme domů bez výhry a pokaždé to má stejný scénář – dostaneme první gól. A v takovou chvíli jedeš na Spartu, která je v laufu. Její fanoušci jsou v euforii, její hráči si věří. Prostě nejhorší možný moment, kdy tam jet, je právě teď," upozornil "štístko".

Sešívané "S" z vršovické Fortuna arény má ale pořád nejlepší útok i obranu celé soutěže, když během šestadvaceti kol nasázela 72 branek a inkasovala pouhých jednadvacet gólů.

I na základě této skutečnosti se domnívá, že by se mohla právě probíhající vítězná šňůra Sparty přerušit. "Ten pocit, že jedou spíš překvapit, může slávistům pomoct. Všichni čekají, že dostaneme trojku. Já to nečekám," snažil se povzbudit svůj srdeční tým z druhé strany řeky Šmicer.

Od lajny se mi Sparta líbila ještě víc než z tribuny, je opravdu výborná, uznale pokyvuje Kováč