Slavia stáhla žádost o prominutí zbytku trestu pro Olayinku. Křídelník se přidal na početnou marodku sešívaných

Slavia stáhla žádost o prominutí zbytku trestu pro Olayinku. Křídelník se přidal na početnou marodku sešívaných

Slavia Praha stáhla žádost o podmínečné prominutí zbytku čtyřzápasového disciplinárního trestu pro Petera Olayinku. Sedmadvacetiletý nigerijský křídelník před sobotním ligovým derby na Spartě onemocněl a připojil se na již rozsáhlou marodku červenobílých. 

Olayinka byl v závěru březnového 24. ligového kola v Liberci (2:2) vyloučen za to, že udeřil hlavou Gigliho Ndefeho poté, co mu domácí bek přišel vynadat za údajné simulování ve vápně.

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace následně uložila jedné z opor Slavie trest na čtyři soutěžní zápasy, proti kterému se vedení klubu na konci března neúspěšně odvolalo k odvolací komisi FAČR.

Olayinka vynechal ligová utkání s Olomoucí a v Mladé Boleslavi a vítězný zápas semifinále domácího poháru s Bohemians 1905. Pražané vzhledem k velké marodce podali k disciplinární komisi žádost o podmínečné odpuštění zbytku trestu, dnes ji ale kvůli Olayinkově onemocnění stáhli.

Zdravotní potíže trápí před derby řadu slávistů. Vedle pár zranění zasáhlo mužstvo virové onemocnění, kvůli němuž v Mladé Boleslavi chybělo několik hráčů včetně kapitána Tomáše Holeše.

Slavia před derby přišla o první místo v tabulce a před šlágrem 27. ligového kola ztrácí na Spartu dva body. Utkání má v sobotu na Letné výkop v 19:00.

Rosický jako sportovní ředitel? Už se do toho dostává a věřím, že bude mužem na svém místě, říká Frýdek