Defenzivní klenot Dynama Čoudek zájem zvenčí nevnímá. Svou vysněnou klubovou destinací ale překvapil...

Defenzivní klenot Dynama Čoudek zájem zvenčí nevnímá. Svou vysněnou klubovou destinací ale překvapil...

Největší defenzivní talent soudobého Dynama? Podle odborníků jím je mládežnický reprezentant do 19 let Ondřej Čoudek, který patří od této sezony do kádru jihočeského áčka.

Osmnáctiletý odchovanec Českých Budějovic už odehrál za áčko pět soutěžních duelů - tři absolvoval ve FORTUNA:LIZE a dvě další vystoupení za první tým přidal v MOL Cupu.

To, že by strávil na jihu země téměř dvoumetrový střední obránce celou profesionální kariéru, se nepředpokládá. A to i přesto, že je na Střeleckém ostrově vázán dlouhodobým kontraktem do roku 2026.

To, zda už se na něj renomovanější kluby ptají, ale neřeší. "Úplně to nevnímám. Vím, že se mladší hráči sledují. Když se dostanete do ligy, tak jste na očích. Máte šanci zaujmout, nahrává vám věk," uvedl v interview pro idnes.cz perspektivní obránce.

Do většího klubu se podle něj dá jít samozřejmě i ze současné adresy bez nějakého mezistupně. "Lukáš Provod je reprezentant, Fortune Bassey odešel za rekordní částku do ciziny. Ukazuje se, že i z Dynama se dá dostat do velkého fotbalu a klub je sledovaný," dodal fotbalista, u nějž zatím svítí na transfermarkt.co tržní cena 1,2 milionu korun.

Svěřenec koučů Tomáše Zápotočeného a Marka Nikla žádné malé cíle nemá a v budoucnosti by si sám sebe dokázal představit i ve slovutné Premier League, což je jeho vysněná soutěž.

"Baví mě její historie, atmosféra na zápasech, hrají tam nejlepší hráči na světě. Nejvíc fandím Tottenhamu. Věřím, že konečně získají nějakou trofej a že to bude i moje cílová destinace," uzavřel Čoudek, jehož tým čeká ve 27. ligovém kole Hradec Králové.