Skromnému Morávkovi bez manýrů nedělá pozornost úplně dobře, což je ve fotbale podle jeho kouče blbé

Skromnému Morávkovi bez manýrů nedělá pozornost úplně dobře, což je ve fotbale podle jeho kouče blbé

Ostřílený střední záložník Jan Morávek si zahrál v nejvyšší tuzemské soutěži poprvé po necelých patnácti letech. To vše i přesto, že se do Ďolíčku vrátil již loni v létě.

Návrat na tuzemskou mapu mu však komplikovala další zranění a s tím spojená smůla. I když už byl třiatřicetiletý odchovanec zelenobílého klubu v zápasové nominaci a měl hrát, zranil se i na předzápasoové rozcvičce.

Když si tedy u Botiče proti Mladé Boleslavi (4:0) připsal posledních patnáct minut, ochozy u Botiče mu připravily skvělé přivítání. "Honza je skromný člověk, nemá hvězdné manýry. Myslím si, že mu nedělá pozornost úplně dobře, což je ve fotbale blbý. I proto jsem dal střídání ve třech, abych zmírnil tlak. Očekávání fanoušků ho trochu stigmuje, ale je to otázka dvou tří zápasů a frajer, co kopal bundesligu, se do toho dostane. Pro nás další skvělý hráč," hlásil po vysokém triumfu na tiskové konferenci kouč neúspěšného semifinalisty domácího poháru Jaroslav Veselý.

Fanouškovské přijetí ho jednoznačně potěšilo. Špílmachr s bohatou bundesligovu minulostí přiznal, že to bylo velmi příjemné. "Věřím, že jako odchovanec Bohemky jsem si to i zasloužil. Kluci mi to hodně ulehčili. Skoro celou kariéru jsem hrával spíš o záchranu, vyjma sezony se Schalke, kdy jsme skončili druzí. Užívám si to. Spoluhráči odvedli v sezoně fantastickou práci a lidi v ochozech to oceňují. Góly byly krásné a ukazují celkovou pohodu v Bohemce. Věřím, že na to navážeme dál a že by Ďolíček mohl zažít něco speciálního," dodal spoluhráč Čermáka, Jedličky, Necida či Drchala.

Za pár dní se jeho zaměstnavatel vrátí podruhé v dubnu do sousedního Edenu. Že by z toho byla zase o něco výraznější herní minutáž?

Cítím, že se dostávám do své optimální formy, straší nejbližší protivníky vršovický Matoušek