Vrba: Víme, v jaké jsme situaci a také, jak jsme se do ní dostali. Možná, že šanci dostanou mladíci

Vrba: Víme, v jaké jsme situaci a také, jak jsme se do ní dostali. Možná, že šanci dostanou mladíci

Pikantní vyvrcholení 28. kola FORTUNA:LIGY přinese nedělní podvečer. Pavel Vrba zavítá na půdu Plzně, se kterou v minulosti slavil celou řadu úspěchů. Tentokrát je ale v roli trenéra Zlína, který se snaží zachránit mezi tuzemskou elitou.

Zlín se topí a aktuální patnáctá příčka v tabulce je tomu jasným důkazem. Na druhé straně je Plzeň, která do jara vstupovala jako lídr tabulky, ale sérií špatných výsledků se katapultovala až na třetí místo se značnou ztrátou na Spartu a Slavii. Viktorii trápí především koncovka a střeleckou smůlu by chtěla prolomit právě proti Ševcům.

„Zlín určitě nemá jednoduchou pozici, ale já věřím, že body posbírá jinde než tady. My musíme vyhrát doma s kýmkoliv. Teď nás čeká Zlín a my ho prostě porazíme. Potřebovali bychom jít do dvoubrankového vedení, uklidnit se ve hře a sebevědomí, které nám posledními výsledky malinko kleslo, zase vrátit na vysokou úroveň. Je to o proměňování šancí,“ nechal se slyšet asistent plzeňského kouče Pavel Horváth.

„Víme, v jaké jsme situaci a jak jsme se do ní dostali. S ohledem na předcházející zápasy se musíme zamyslet, s jakým kádrem půjdeme do zbývající a rozhodující části ligové soutěže. Šanci možná dostanou mladí hráči, protože někteří zahraniční neodvádějí adekvátní výkony. Chceme jít do nadstavby s tím, aby naše postavení v tabulce bylo hratelné a nebyla nad námi velká mezera. Musíme proto uhrávat nějaké body a první možnost máme v Plzni, což bude hodně těžké,“ prohlásil kouč Zlína Pavel Vrba.