Vzdávat by se nemělo nikdy nic, vzkázal Pulpit Haškovi. Jablonec měl prý nahlásit poruchu autobusu a ušetřit si cestu

Vzdávat by se nemělo nikdy nic, vzkázal Pulpit Haškovi. Jablonec měl prý nahlásit poruchu autobusu a ušetřit si cestu
ROZHOVOR

Dvoubodová ztráta Sparty, přesvědčivý triumf Slavie i dominantní vítězství Plzně. Právě to nabídlo uplynulé ligové kolo, které bylo plné zajímavých výroků. Před zápasy a vlastně i po nich. Jeden takový patřil kouči Zbrojovky Martinu Haškovi, jenž otevřeně přiznal, že za stavu 3:0 pro domácí vzdal už o půli šanci na bodový zisk v Liberci. “Může si myslet, že je bitva prohraná, ale neměl by to říkat nahlas. Vzdávat by se nemělo nikdy nic,“ reagoval jeho trenérský kolega Martin Pupit v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Začněme Spartou, která ztratila dva body na Slovácku (1:1). Souhlasíte s názorem, že vzhledem ke svému výkonu by si zasloužila spíše vítězství?
Na to asi nedokážu odpovědět. Jen bod je však pro Spartu v honbě za titulem určitě ztráta.

Hodně kritizovaný byl po utkání Australan narozený v Keni Awer Mabil, jemuž letenská mise zatím vůbec nevychází…
I pro mě je zatím zklamání. Coby fotbalista ze zahraničí by se měl v české lize prezentovat úplně jinými výkony, stejně jako každý Čech hrající venku. Na cizince je to zatím hodně málo.

Totéž se dál říct takřka o všech, co v zimě posílili Spartu. Vidíte to stejně?
S tím naprosto souhlasím.

Nemůže na to Sparta v ligovém finiši trochu dojet?
Záleží na zdravotním stavu kádru. Pokud budou hráči ze základu zdraví a ve formě, tak na to dojet nemusí. Jelikož na jaře nehráli evropské poháry, měli by závěr soutěže snad zvládnout.

Kvalitu na lavičce má Slavia, která o víkendu porazila Bohemku 3:0. Zrovna tenhle zápas se však klokanům moc nepovedl…
Říká se mi to s těžkým srdcem, ale v Edenu bylo de facto rozhodnuto už po první půli. V ní Slavia dominovala a vytvořila si náskok, který už Bohemka nedokázala dorovnat.

V boji o titul neztratila ani Plzeň, jež doma porazila 4:0 Zlín. V sestavě Viktorie nastaly konečně změny, Tomáš Chorý začal pouze na lavičce, od začátku hráli Matěj Vydra i Rafiu Durosinmi. Zrovna ten však šanci za pačesy moc nechytil…
Pokud ale hráč čeká takhle dlouho na šanci, musíte ho potom v utkání trochu podržet, a ne ho stáhnout už po půli. Měl dostat stejnou možnost se ukázat jako ti ostatní. Odstřelit Durosinmiho po jednom poločase by nebylo správné. Dle mého názoru ho měl trenér nechat na hřišti alespoň do 60. nebo 70. minuty.

Hráč kola: Nedělní hvězdy v čele s žolíkem Vlkanovou doplňuje autor vítězné trefy východočeského derby

Neposlouží ale tohle střídání kouči Michalu Bílkovi jako náboj k tomu, aby v následujícím zápase se Spartou zůstalo vše při starém?
To záleží jen na něm, jakou sestavu do utkání pošle. Pro Plzeň každopádně půjde o zápas pravdy. A nesmírně důležité to bude i pro Spartu. Zvlášť po nepříliš vydařeném derby a teď i duelu na Slovácku.

Do hodně složité situace se dostal Zlín. Generální manažer klubu Zdeněk Grygera přitom před výjezdem do Plzně volil dost odvážnou rétoriku. Mluvil o tom, ve Zlíně mají lepší kádr i trenéra. Je to skutečně ten správný způsob, jak mužstvo nabudit?
Hlavně to není pravda, že by měl Zlín lepší tým než Plzeň. Podle mě se jedná jen o takové výkřiky do tmy.

Zajímavý byl i zápas Brna v Liberci, respektive to, co se dělo o půli. Trenér hostů Martin Hašek stáhnul za stavu 3:0 klíčového útočníka Jakuba Řezníčka, veřejně přiznal, že šanci na bodový úspěch vzdal. Co si o tom myslíte?
Může si myslet, že je bitva prohraná, ale neměl by to nikdy říkat nahlas. O to jde. Rozumím sice tomu, že se rozhodl pošetřit stěžejního hráče na příští zápas, který pro Zbrojovku bude hodně důležitý, ale veřejně něco vzdávat, to by v profesionálním fotbale zaznít prostě nikdy nemělo.

Může se mu to vymstít?
Pokud to slyšel fotbalový Pán Bůh, tak určitě ano. Vzdávat se totiž nemá nikdy nic, alespoň já to tak v sobě mám. Vždy jsem bojoval až do poslední vteřiny. Myslím, že stejně by to měl cítit každý trenér.

V boji o záchranu si pomohly Pardubice, které zvládly uspět 1:0 v derby s Hradcem. Jediný gól zápasu vstřelil osmatřicetiletý veterán Pavel Černý. Co říkáte na to, jak je ve svém věku stále platným útočníkem?
Pavel má střílení gólů zkrátka v sobě, měl to tak i jeho táta. Je však ostudou těch mladších, že musí za Pardubice skórovat právě on.

A na závěr bych se zastavil u souboje Českých Budějovic s Jabloncem (5:1). Skvělé představení Dynama, nebo spíš hrůzostrašný výkon Jablonce?
Hrůzostrašný výkon Jablonce. Nechápal jsem, proč tam vůbec jel. To měl spíš nahlásit poruchu autobusu a ušetřit si cestu.

Pět událostí 28. kola: Pardubicím se po roce vrátil kapitán, Staněk dorovnal kolegy a Hašek se s prohrou smířil už o pauze