Budějovické bijce z ochranky bude řešit disciplinárka

Budějovické bijce z ochranky bude řešit disciplinárka

Disciplinární komise Ligové asociace (LFA) se bude na svém čtvrtečním zasedání zabývat incidentem v nedělním utkání Českých Budějovic s Jabloncem. Během zápasu 28. ligového kola došlo k potyčce mezi hostujícími příznivci a pořadatelskou službou a jeden z členů bezpečnostní agentury následně nepřiměřeně zasáhl proti fanouškovi.  

Z videa, které má LFA k dispozici, je patrné, jak jeden z pořadatelů za tribunou vláčí fanouška po zemi a další do něj několikrát udeří pěstí. Disciplinární komise bude incident prošetřovat. Zatím není přesně jasné, co mu předcházelo.

"Ligová asociace je incidentem silně znepokojena. Z videozáznamu, který má LFA k dispozici, je patrné, že zásah pořadatelské služby vůči fanouškovi byl nepřiměřený a zcela nepřijatelný. Událost na stadionu zaznamenal technický delegát LFA, který o ní informoval ve své zprávě. Incidentem se samozřejmě bude na svém nejbližším zasedání zabývat disciplinární komise," uvedla LFA v tiskové zprávě.

"Vedení soutěže pevně doufá, že se incidentem budou zabývat též orgány činné v trestním řízení, neboť se z doposud poskytnutých informací jedná o nepochopitelný exces. Takovéto chování členů pořadatelské služby na fotbalové stadiony nepatří a věříme, že se v budoucnu nebude opakovat," dodala LFA.

V hostujícím sektoru bylo na zápase, který Jablonec prohrál vysoko 1:5, jen 12 fanoušků. "Fotbalový klub Jablonec nesouhlasí s agresivitou ze strany pořadatelské služby a odsuzuje chování zaměstnanců pořadatelské služby na utkání v Českých Budějovicích. Během utkání došlo k incidentu, který vyústil ve fyzické napadení několika našich příznivců. Na provedení nepřiměřeného zásahu byli ještě během utkání přítomnými zástupci klubu upozorněni hlavní pořadatel utkání a technický delegát LFA," uvedl na svém webu jablonecký klub.

"Pokud se některý fanoušek proviní proti návštěvnímu řádu, měl by být vyveden mimo stadion řádným a kultivovaným způsobem. Fyzické napadení jakéhokoliv účastníka fotbalového zápasu odsuzujeme a nemělo by se objevovat na žádném stadionu. Zároveň upozorňujeme na zarážející přístup hlavního pořadatele, který měl k celé situaci velmi chladný postoj a postup pracovníků bezpečnostní agentury schvaloval," dodali Severočeši.

Mluvčí českobudějovického klubu Dušan Mendel pro web Budějcká drbna uvedl, že incident vyvolalo poškození sedačky na stadionu, kterou se následně jeden z fanoušků hostí pokusil vhodit na hrací plochu. Dynamo má podle něj k dispozici kamerový záznam.

"Incidentem se bude dále zabývat policie České republiky, které bylo ze strany klubu nahlášeno také poškození majetku stadionu," uvedl Mendel. "Celou záležitost budeme interně vyšetřovat s bezpečnostní a pořadatelskou agenturou, se kterou nás váže smlouva a byla na zápase přítomna," doplnil později jihočeský klub na svém webu.