Minimálně tu baráž bychom si chtěli zkusit, prozrazuje šéf tichých zabijáků z Varnsdorfu

Minimálně tu baráž bychom si chtěli zkusit, prozrazuje šéf tichých zabijáků z Varnsdorfu

Severočeský Varnsdorf je v poslední době při chuti, což se projevilo i při pohledu na druholigovou tabulku, v níž je čtvrtý s pouhou bodovou ztrátou na třetí Příbram. 

Cílem pro hlavního trenéra Miroslava Holeňáka bude právě umístění v TOP 3, což bude na konci ročníku zaručovat baráž o FORTUNA:LIGU.

Za jarní tažení by nechválil pouze zimní posilu Pavla Osmančíka či nigerijského kanonýra Abdoullaiho Tanka, který přetavil patnáct startů v základu v deset branek. Protože usiluje o týmovou hru, individutality z toho vyplynou přirozeně. 

"Směrem dopředu jsou znát i další hráči, není to jenom o střelcích. Pochvalu zaslouží celý tým. Nechci si stěžovat, ale myslím si, že máme možná nejužší kádr z celé druhé ligy. Je důležité, aby klukům drželo zdraví. Já se společně s Petrem Papouškem a Radkem Porcalem snažím, abychom tady hráče posouvali a někam dostali. Příkladem je Radim Breite, který byl oporou v Teplicích, Liberci a teď v Olomouci. Máme tady šikovné kluky, pro které by Varnsdorf neměl být strop. Pokud se to povede, pomůžou sami sobě, ale také klubu, protože je pak může dobře zpeněžit," rozmlouval na portálu decinsky.denik.cz exliberecký asistent.

Mattersburgem, Drnovicemi i Slavií ošlehaný liberecký šampion české nejvyšší soutěže z ročníku 2001/2002 rozhodně nečekal, že by jeho mužstvo hrálo o umístění v první trojce. Aktuálně je to však realita a jak sám přiznává, člověk musí během sezony své cíle přehodnotnit. Pořád lepší, než kdyby tomu bylo naopak a velké ambice by zůstaly nenaplněny. 

"S jídlem ale roste chuť, beru to tak, že jsme takoví tišší zabijáci. Chtěli bychom si minimálně tu baráž zkusit. Čekají nás ale těžké zápasy, jako Karviná nebo Vyškov. Ale on už sobotní zápas ve Vlašimi bude těžký. To nám nastaví zrcadlo. Třeba nám to nevyjde a posadí nás to zpátky na zadek. Ale rozhodně neříkám, že máme splněno a nějak to dohrajeme. Když už ta možnost je, rádi bychom se tam chtěli procpat," ubezpečil severočeské příznivce šéf lavičky.

Jaký na to má názor klubový šéf Vlastimil Gabriel? "Naštěstí je to odborník, rozumí tomu a zůstává nad věcí. Když to zmíníme, tak se tomu zasmějeme. Cítím na něm, že by to chtěl, na druhou stranu zůstává pokorný. Rozhodně nás nedostává pod nějaký tlak. Když to vyjde, bude to prostě fajn, když to nevyjde, nic se neděje. Přiznám, že bychom všichni měli radost, kdyby se to povedlo. Ale zatím se o tom reálně nebavíme. Bereme to jako příjemný bonus," zakončil své povídání sedmačtyřicetiletý expert.

Semafor F:NL. Kolaps moravského dravce, varovné signály pro Jihlavu i famózní duel v Karviné