Kde je v Sigmě zakopaný pes? Že inkasuje jako první, v čemž je možná nejhorší v celé lize

Kde je v Sigmě zakopaný pes? Že inkasuje jako první, v čemž je možná nejhorší v celé lize
OBSAHUJE VIDEO

I když se Sigma nakonec do první ligové šestky vešla, závěr základní části jí nevyšel, o čemž svědčí i domácí blamáž 1:4 s tabulkově dvanáctým Baníkem Ostrava.

"V posledních třech zápasech jsme dostali osm branek a to je strašně moc. Na to nikdo nevyhraje, body se nedají získávat," čertil se po vysoké prohře hanácký stratég Václav Jílek, jehož vyjádření vyšlo na webu sigmafotbal.cz.

Celek z Androva stadionu inkasoval ve třiceti duelech celkem čtyřicet branek, což je na bývalého asistenta Sparty nelichotivé číslo a to i přesto, že čtvrtí Bohemians Praha 1905 obdrželi ještě o devět gólů více.

"Jestliže ze čtrnácti zápasů desetkrát inkasujete jako první, tak je obrovský předpoklad, že body prostě nezískáte. Tam je zakopaný pes. Na podzim jsme většinou vedli, teď je to obráceně. Je to obrovské číslo, možná jsme nejhorší v celé lize. Otáčet je strašně složité," posteskl si šéf Růska, Vaněčka, Chytila a spor.

I když zůstal zkušený slovenský dlouhán Matúš Macík, který chyboval v předešlých duelech, pouze na lavičce náhradníků, ani Tadeáš Stoppen zrovna dvakrát nepřesvědčil a přívalu tref do olomoucké sítě nezabránil...

"Nebudu házet vinu na jednotlivé hráče. Tým je úspěšný především jako tým. Je potřeba, aby nám gólmani taky pomohli, to je jasné. Výsledek je často odvislý, od jejich výkonu, ale rozhodně to není jen jejich vina. V závěru se s tím veze celý tým a konec základní části se nám prostě nepovedl, to je třeba říct. Je to obrovské zklamání, cítím to stejně i v kabině. Závěr základní části nám nevyšel, je to velmi nepříjemné a zároveň velký prostor pro přemýšlení nad tím, jak mužstvo připravit jinak, abychom zase byli úspěšní," snažil se obrátit list co nevidět sedmačtyřicetiletý expert.

První přestup kariéry? S hanáckým univerzálem Zmrzlým by rád pracoval Hapal ve Slezsku