Messi si bez souhlasu PSG odletěl do Saúdské Arábie. Trest na sebe nenechal dlouho čekat

Messi si bez souhlasu PSG odletěl do Saúdské Arábie. Trest na sebe nenechal dlouho čekat

Vedení Paris St. Germain suspendovalo svou hvězdu Lionela Messiho na dva týdny za cestu do Saúdské Arábie bez souhlasu klubu. Kapitán argentinských mistrů světa nesmí s týmem ani trénovat. Informují o tom deník L'Équipe a rozhlasová stanice RMC.  

Hráči PSG v neděli prohráli ligový zápas s Lorientem (1:3) a Messi se dnes nedostavil na trénink. Naopak se objevily fotografie, jak je s rodinou v Saúdské Arábii, kde je od loňského roku jako ambasador turismu.

Vedení francouzského mistra s ním dnes zahájilo disciplinární řízení. O délce suspendace se oficiálně klub nezmínil. "Nemůže trénovat, nemůže hrát a po dobu řízení nedostane plat," uvedl zdroj L'Équipe. Pětatřicetiletý špílmachr by měl přijít o ligové zápasy s Troyes a Ajacciem.

PSG sice vede tabulku a míří za obhajobou titlu v lize, z domácího poháru i Ligy mistrů však vypadl již v osmifinále. Po sezoně Messimu v Paříži končí smlouva a Barcelona doufá, že by se její hvězda mohla vrátit. Náhlá cesta do Saúdské Arábie rozpoutala další spekulace.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.