Serie A už zná svého vítěze. Neapol po 33 letech ovládla italskou ligu a má třetí titul

Fiorentina s reprezentačním záložníkem Antonínem Barákem ve 33. kole italské ligy na hřišti Salernitany třikrát dotáhla ztrátu a remizovala 3:3. Hattrickem se v šestigólové přestřelce blýskl domácí Boulaye Dia. Na druhou příčku neúplné tabulky se posunul Juventus, který v Turíně zdolal Lecce 2:1 a v Serii A zvítězil po čtyřech zápasech.

Salernitanu poslal do vedení v 10. minutě Dia, ještě do přestávky odpověděl González. V 59. minutě skóroval znovu Senegalec Dia a Fiorentina podruhé vyrovnala zásluhou Ikoného. V 84. minutě Dia proměněnou penaltou zkompletoval hattrick a v ligovém ročníku si polepšil na 15 gólů. Lepší jsou pouze neapolský Osimhen (21) a Martínez z Interu Milán (17). Domácí ale i potřetí vedení ztratili, v 84. minutě stanovil konečný výsledek Biraghi.

Tým ze Salerna navázal na nedělní výsledek 1:1 v Neapoli, kterým lídrům tabulky nečekaně oddálil mistrovské oslavy. Sérii bez porážky protáhl na deset kol, z toho poosmé remizoval, a je čtrnáctý. Fiorentina je na osmé pozici.

V Turíně padly všechny branky v úvodním poločase. Favorizovanému Juventusu zařídil náskok v 15. minutě Paredes, ve 37. minutě sice Ceesay z penalty vyrovnal, ale chvíli nato Vlahovič rozhodl o triumfu "Staré dámy".

Bergamo doma porazilo Speziu 3:2 a polepšilo si na čtvrtou příčku. Jako první se trefil v 18. minutě Gyasi, před pauzou odpověděl De Roon a obrat Atalanty dokonal krátce po změně stran Zappacosta. Jeho spoluhráč Muriel přidal v 54. minutě pojistku, hostující Búrabia už pouze snížil. Bergamo v lize zvítězilo potřetí za sebou.

Fotbalisté Neapole jsou po 33 letech mistry italské ligy. Po dnešní remíze 1:1 na hřišti Udine mají svěřenci kouče Luciana Spallettiho pět kol před koncem nedostižný náskok 16 bodů na druhé Lazio Řím. Neapol ovládla Serii A potřetí v historii.

Ligový lídr v Udine prohrával od 13. minuty po gólu Sandiho Lovriče, v 53. minutě ale vyrovnal 22. trefou v ročníku nejlepší střelec soutěže Victor Osimhen. Neapol využila druhý pokus na potvrzení titulu, v sobotu doma proti Salernitaně neudržela vedení a jen remizovala 1:1.

Klub zpod Vesuvu získal dosud jediné dva mistrovské tituly v letech 1987 a 1990 v éře legendárního Argentince Diega Maradony. Po 22 letech ovládl Serii A jiný tým než velkokluby ze severní Itálie. Nadvládu Juventusu Turín a milánských celků AC s Interem naposledy narušil AS Řím v roce 2001.

Serie A - 33. kolo:

Bergamo - Spezia 3:2 (32. De Roon, 48. Zappacosta, 54. Muriel - 18. Gyasi, 64. Búrabia)

Juventus Turín - Lecce 2:1 (15. Paredes, 41. Vlahovič - 37. Ceesay z pen.)

Salernitana - Fiorentina 3:3 (10., 59. a 81. z pen. Dia - 36. González, 71. Ikoné, 84. Biraghi)

Sampdoria Janov - FC Turín 0:2 (31. Buongiorno, 90.+4 Pellegri)

AC Milán - Cremona 1:1 (90.+3 Junior Messias - 77. Okereke)

Hellas Verona - Inter Milán 0:6 (37. a 61. Džeko, 55. a 90.+2 Martínez, 31. vlastní Gaich, 36. Calhanoglu)

Lazio Řím - Sassuolo 2:0 (15. Felipe Anderson, 90.+2 Bašič)

Monza - AS Řím 1:1 (39. Caldirola - 24. El Shaarawy)

Empoli - Boloňa 3:1 (1. vlastní Lucumi, 45.+1 Akpa Akpro, 68. Cambiaghi - 88. Orsolini z pen.)

Udine - Neapol 1:1 (13. Lovrič - 53. Osimhen)