S Pirochem nebo Červenkou z Dukly si nějaké hecující sms neposíláme, hlásí Tusjak z Táborska

S Pirochem nebo Červenkou z Dukly si nějaké hecující sms neposíláme, hlásí Tusjak z Táborska
ROZHOVOR

Kde je Luboš Tusjak? Přesně na to se ptali fandové FC Silon Táborsko na začátku zimní přípravy. Zkušený jednatřicetiletý hráč nikam nezmizel, jen odpočíval po nutné zimní operaci a několik měsíců trvalo, než se vrátil na hřiště. Teď už je zpět v plné síle a měl lví podíl dvěma gólovými přihrávkami na nedávné výhře v Třinci 2:1. Fanoušci jihočeské značky ho následně v hlasování označili jako nejlepšího hráče utkání.

 

Máte za sebou operační zákrok a musel jste dohánět fyzickou kondici. Jak se cítíte?
„Aktuálně už dobře, ale návrat snadný nebyl. Tři měsíce jsem byl bez fotbalu, bez tréninku. Zkoušel jsem před operací jiný způsob léčby, ale ten mi nepomohl. Vracel jsem se postupně, napřed jsem jednou nastoupil za B tým v krajském přeboru. První ostrá zkouška přišla v Praze se Spartou B a musím říct, že to bylo pro mě hodně náročné. Jak jsem se zmínil na začátku odpovědi, teď už je to lepší a cítím se dobře."

Když se vyhraje na severu Moravy, je dlouhá cesta zpátky vždy veselejší, ne?
„Výhra v Třinci byla pro náš tým hodně důležitá. Vidíme, že týmy pod námi v tabulce také vyhrávají. První poločas jsme v Třinci odehráli výborně, a kdybychom přidali třetí, čtvrtý gól, bylo po zápase. Jenže jsme brzy ve druhém poločase inkasovali a museli jsme o vítězství bojovat. Povedlo se a cesta domů byla samozřejmě příjemná."

Teď vás v neděli 7. května čeká Dukla, která touží po návratu do 1. ligy. Jak na ni?
„Čeká nás další těžké utkání. Víme, že Dukla má na jaře skvělou formu, prohrála jediný zápas. I nám se začalo dařit. Pokud navážeme na náš výkon v prvním poločase v Třinci, věřím, že zápas s Duklou zvládneme."

Znáte se s některými hráči soupeře?
„Znám se s Jiřím Pirochem, se kterým jsem hrál v Karviné. S Markem Červenkou jsme odchovanci Slavie, takže o sobě také víme. Nějaké hecující SMS si ale neposíláme. Když se potkáme, pozdravíme se."

Jak moc důležitá bude pro váš tým nedělní divácká podpora?
„V zápase půjde o hodně oběma týmům, takže budeme rádi, když diváci dorazí na domácí stadion v co nejvyšším počtu. Pak se nám lépe hraje. V posledních čtyřech zápasech jsme třikrát vyhráli, chceme přidat další vítězství. Hrajeme doma na Kvapilce, kde se nám daří, potřebujeme udělat další body. Na diváky, které na Duklu zvu, se hodně spoléháme."

Není jich na druhou nejvyšší soutěž škoda? TOP 5 nejlepších stadionů ve druhé lize