Nejgólovější cizinci současné druhé ligy? Vyškovského Kanakimanu dohání Holeňákův snajpr Tanko

Nejgólovější cizinci současné druhé ligy? Vyškovského Kanakimanu dohání Holeňákův snajpr Tanko

Nejlepším zahraničním střelcem soudobé druhé české ligy je už několik měsíců ofenzivní hráč Vyškova Bienvenue Kanakimana.

Třiadvacetiletý reprezentant Burundi přetavil dosavadních 2115 odehraných minut v ročníku ve 12 přesných zásahů a jeho současná forma není úplně špatná.

Svědčí o tom tři přesné zásahy v posledních čtyřech kolech F:NL, když se mu podařilo skórovat proti Třinci, Slavíi B i Varnsdorfu.

Velmi solidní fazona zdobí také o rok staršího Nigerijce Abdoullaiho Tanka, jenž je díky jedenácti gólovým zápisům během šestnácti pobytů v základu ve střelecké tabulce hned za ním.

Také svěřenec Miroslava Holeňáka, jenž prožil poslední ročníky v nižších portugalských soutěžích, má na jaře slušnou formu a od 31. března zatížil konta soupeřů hned šesti brankami.

Není jich na druhou nejvyšší soutěž škoda? TOP 5 nejlepších stadionů ve druhé lize

Špatně na tom není ani osmdvacetiletý srbský středopolař Bojan Dordič, který musel v zimě opustit právě Varnsdorf a nový klubový domov našel u Romana Nádvorníka v Táborsku.

Byť se na jaře v novém trikotu dlouho nemohl prosadit, poslední druholigová kola mu vyšla a rozvlnil síť za brankáři Opavy, Líšně i Prostějova.

Nejlépe pálícím Slovákem je k tomuto datu devětadvacetiletý rodák z Malacek Adrián Čermák, který rozjížděl svou kariéru ve Slovanu Bratislava a ještě nedávno ho bylo možno potkávat v barvách Českých Budějovic či Zbrojovky.

Nejgólovější cizinci F:NL:

  1. Bienvenue Kanakimana (MFK Vyškov) - 12
    2. Abdullahi Tanku (FK Varnsdorf) - 11
    3. Bojan Dordič (FC Silon Táborsko) - 9
    4. Adrián Čermák (SK Líšeň) - 7
    5. Sy Babacar (FC Silon Táborsko), Rajmund Mikuš (MFK Karviná), Amar Memič (MFK Karviná) - 5