Chceme soupeře pozlobit, zní před nadstavbou ze Slovácka, které chce znovu do pohárů

Chceme soupeře pozlobit, zní před nadstavbou ze Slovácka, které chce znovu do pohárů

Dvakrát za sebou skončilo čtvrté a teď chce Slovácko stejný výsledek zopakovat a znovu se podívat do evropských pohárů. Aby ale mohl moravský klub opět svádět souboje s německými nebo francouzskými soupeři v základní skupině Evropské konferenční ligy, musí nejdřív poskočit v tabulce z pátého místa. První překážkou za vysněným cílem bude v sobotu odpoledne domácí Plzeň.

„Plzeň sice vypadla z boje o titul, ale pořád je to špičkové české mužstvo. Chceme ale soupeře pozlobit, vysoko presovat. Věřím, že nějaký brejk dohrajeme nebo šanci proměníme. Prioritou pro nás bude, abychom neinkasovali,“ řekl asistent trenéra Slovácka Josef Mucha pro klubový web.

Ano, Plzeň už má opravdu jen mizivou šanci na obhajobu titulu. Pořád má ale o co hrát – v případě velkého kolapsu by mohla dokonce přijít o třetí místo.

Slovácko chce naopak z páté příčky poskočit o stupínek výš před Bohemians. Čtvrtá příčka totiž znamená start v předkole Evropské konferenční ligy. A druhá pohárová účast v řadě spojená s finanční odměnou je pro klub z Uherského Hradiště rozhodně lákavá představa.

Ve skupině o titul to ale nebude pro Moravany snadné. Musí si poradit s rozjetými Bohemians, zezadu dotírající Olomoucí a pak hlavně se zmíněnou Plzní a oběma pražskými S. Slovácko si ale věří i na ty nejtěžší soupeře a věří, že může urvat důležité body i z těchto zápasů.

„Všechny zápasy proti Plzni, Spartě nebo Slavii budou super. Samozřejmě, že motivace je proti těmto klubům větší. Nechci říct, že v těchto zápasech nemáme co ztratit. Na druhou stranu nikdo nepočítá s tím, že uhrajeme devět bodů. Proti této naší špičce můžeme jen získat,“ doplnil pro web Slovácka útočník Ondřej Mihálik.