Olomouc byla vzpruha, věří si Hapal před startem nadstavby

Olomouc byla vzpruha, věří si Hapal před startem nadstavby

Baník neprožívá sezonu podle svých představ a do nadstavby jde z pozice týmu bojujícího o záchranu. Ve skupině o udržení má sice nejlepší pozici, na barážové příčky má ale náskok jen čtyř bodů, který se může během pěti zápasů rozplynout. První krok k záchraně chtějí Ostravané udělat už dnes proti Brnu.

„I když Brno v poslední době nemá výsledky, je to houževnatý soupeř, který tu bude chtít urvat nějaké body. Je v podobné situaci jako my, hraje o záchranu,“ říká o sobotním soupeři trenér Baníku Pavel Hapal pro klubový web.

Pro Brno navíc hovoří fakt, že oba vzájemné souboje z této sezony zvládlo a odneslo si z nich šest bodů, když v obou případech zvítězilo 2:1. Hapal si z toho ale velké starosti nedělá.

„Je pravda, že jsme s ním v sezoně dvakrát prohráli, ale nic zvláštního bych v tom nehledal. V tom jarním zápase to bylo o neproměňování příležitostí, mohli jsme v Brně klidně něco uhrát,“ myslí si Hapal.

Baník by navíc mohl jít do nadstavby poměrně dobře naladěný. V posledních kolech zvládl porazit Plzeň i silné Slovácko, slušně odehrál zápas se Slavií a v úplně posledním zápase pak zvítězil v Olomouci vysoko 4:1.

„Doufám proto, že navážeme na nastolený trend a dokážeme se střelecky prosadit i proti Brnu. Olomouc pro nás byla psychická vzpruha, ale na druhou stranu posledních pět šest utkání naše výkony jsou daleko lepší než předtím a jsme vždy blízko výsledku,“ dodal Hapal.

Jak si Baník poradí se vstupem do nadstavby, bude jasné dnes odpoledne. Utkání s Brnem je na programu od 15:00.