Hašek před Baníkem: V nadstavbě hraje velkou roli hlava. Baník je v lepším rozpoložení

Hašek před Baníkem: V nadstavbě hraje velkou roli hlava. Baník je v lepším rozpoložení

Nadstavbová část FORTUNA:LIGY začne už za necelou hodinu třemi zápasy ze skupiny o udržení. Tím nejpikantnějším může být Moravskoslezské derby mezi Baníkem a Zbrojovkou. Hosté z Brna klesli po základní části až na 14. místo a musí začít sbírat body. K utkání se pro klubový web FC Zbrojovka Brno vyjádřil hlavní trenér Martin Hašek.

Zbrojovku Brno spojují opravdové protipóly. Na jedné straně máme Jakuba Řezníčka, nejlepšího střelce ligy s 19 trefami, na té druhé tým, který závěrečným kolem zákládní části české nejvyšší soutěže klesl na čtrnáctou barážovou pozici. Trenér Martin Hašek se Brna ujal v polovině dubna. Hráči pod jeho vedením začali slibně, když dokázali doma zdolat v důležitém souboji Pardubice. Pak ovšem přišlo vystřízlivění. V následujících třech utkáních Brno získalo pouhý bod za domácí remízu s Českými Budějovicemi a propadlo se až na barážové příčky. Nyní čeká Flintu zrádná nastavba, před kterou brněnský trenér varuje: "Pokud platí, že velkou část fotbalistova výkonu ovlivňuje hlava, je to v nadstavbě ještě markantnější, tlak roste a zápasů už moc nezbývá. Ve hře je nicméně patnáct bodů a my se pokusíme nějaký získat už tento víkend."

Prvním nadstavbovým soupeřem Zbrojovky bude ostravský Baník. Moravskoslezské derby má dlouhou tradici. Historicky spolu tyto týmy odehrály 110 zápasů, ve kterých panuje téměř vyrovnaná bilance (38 zápasů pro Baník, 35 pro Brno a 37 skončilo nerozhodně). "Z vnějšku jsem zápasy Zbrojovky a Baníku vnímal jako největší moravskoslezské derby, na utkání se tedy těším," komentoval prestiž utkání pro klubový web Hašek.

Pro Brno může být pozitivní, že tuto sezonu Baník dvakrát porazilo. Obě vzájemná utkání skončila poměrem 2:1 a v obou se prosadil Řezníček. Hašek ovšem varuje, že v rámci nadstavby toto příliš neznamená: "Vím, že Zbrojovka oba letošní zápasy vyhrála, ale to je minulost, teď se hraje nová soutěž." Naopak proti Brnu hovoří karetní tresty - do utkání nebudou moci díky karetní stopce zasáhnout Hrabina se Součkem. Dalším faktorem hovořícím proti Zbrojovce je současná forma. Zatímco Baník v posledních pěti zápasech sesbíral devět bodů, Flinta pouze čtyři, což si Hašek rovněž uvědomuje: "Není tajemstvím, že Baník do nastavby vstupuje v lepším rozpoložení. Jsou posíleni vysokým vítězstvím v Olomouci."

Utkání, které se odehraje na stadionu ve Vítkovicích, je naplánovano dnes od 15:00.