V Brně máme dva úkoly. Zůstat v nejvyšší soutěži a nerozeštvat se mezi sebou, říká nekompromisně Hašek

V Brně máme dva úkoly. Zůstat v nejvyšší soutěži a nerozeštvat se mezi sebou, říká nekompromisně Hašek

Zbrojovka s Baníkem vstoupila do nadstavby o udržení velkou prohrou, když týmu trenéra Pavla Hapala podlehla 4:0. Kouč Brna Martin Hašek bude mít tak co dělat, aby tým dal dohromady před příštím domácím zápasem s Pardubicemi.

„Hrajeme turnaj týmů, které nezačínají na stejné startovní čáře, a nemohli jsme si myslet, že vyhrajeme všech pět zápasů. Na tom, kolik potřebujeme získat bodů a s kým, dnešek až tak moc nezměnil. Potřebujeme se dobře nachystat, správně bránit, správně namixovat sestavu. Jsou hráči, kteří nemají takovou ochotu bránit, ale zase mají přidanou hodnotu směrem dopředu, je to alchymie a nezbývá než si s tím poradit. Když jsem přišel, měla Zbrojovka problémy s defenzivou, na to jsem se snažil zaměřit, bohužel to dnes nebylo skoro poznat,“ uvědoměle uznal Hašek na tiskové konferenci, jehož slova vyšla na klubovém webu fczbrno.cz.

Brno má do konce sezony dva jednoznačné úkoly. „Naším úkolem je zůstat v nejvyšší soutěži, tady jsme tak nepůsobili, i vzhledem k problémům obsadit správně jednotlivé pozice. Je samozřejmě nepříjemné dostat trojku za poločas a pak ještě čtvrtý, dnešní výkon byl na hranici katastrofy. Především v defenzivě, když dostaneš góly, má to pak vliv na hráče, že všechno je špatně. Nám se to stalo bohužel už podruhé, teď je naším úkolem, abychom se nerozeštvali mezi sebou a dokázali se dobře připravit na příští domácí zápas s Pardubicemi. Ten bude nesmírně důležitý,“ neskrýval rozhořčení trenér Zbrojovky.

„Víme dobře, že prohrami se k záchraně nedostaneme. Týmy hrají v téhle skupině mezi sebou, vždycky někdo boduje a my také potřebujeme nějaké body získat. A jestli máme takové nebo makové problémy, nikoho nezajímá. Máme cíl a ten je potřeba naplnit,“ podotkl Hašek.