Vrba: Stále žijeme, musíme něco uhrát i venku, další dva duely budou rozhodující

Vrba: Stále žijeme, musíme něco uhrát i venku, další dva duely budou rozhodující

Zlín ve skupině o udržení dokázal obrat o dva body Jablonec za remízu 1:1. Podle hodnocení trenéra Pavla Vrby bod odpovídá tomu, co se dělo na hřišti.

První poločas Zlín tahal za výrazně kratší konec provazu. „Jablonec byl v prvním poločase výrazně lepší, trefil tyč a břevno, tahali jsme za kratší konec,“ spravedlivě uznal trenér Vrba na tiskové konferenci, jehož slova vyšla na webu soupeře fkjablonec.cz.

Druhý poločas už byl z pohledu Zlína jiný. „Ve druhém se to změnilo, byli jsme důraznější. Velkou roli hrálo počasí, muselo se to zjednodušit, proto jsme dali gól. Mohli jsme přidat i další. Vzhledem k průběhu utkání nám sice dva body budou chybět, ale jeden získaný odpovídá dění na hřišti,“ je si vědom Vrba.

Zlínu se teď bude hodit každý bod. „Stáhli jsme náskok týmů na barážových pozicích na jeden a čtyři body, stále žijeme a nyní musíme něco uhrát venku. Potřebujeme každý bod a dva další duely venku budou v mnohém rozhodující,“ dodal někdejší trenér české reprezentace, Plzně či Sparty. Právě příští dvě kola Zlín jede do Teplic a Pardubic.

Trenér Jablonce David Horejš se shodl s jeho protějškem na tom, že remíza byla spravedlivá. „Dali jsme první gól, soupeř pak oživil hru střídáním, hrál jednoduše. My jsme při jejich gólu propadli. Nakonec považuji remízu za zaslouženou, bod musíme brát, je to bod z venku.“