Kam kráčíš, Zbrojovko?! Tohle nemůže skončit dobře. Ví to trenér Hašek, snajpr Řezníček i všichni ostatní

Kam kráčíš, Zbrojovko?! Tohle nemůže skončit dobře. Ví to trenér Hašek, snajpr Řezníček i všichni ostatní
GLOSA

Takhle že se bojuje o záchranu? Leda v přeboru, spíš ani tam ne. Brněnská Zbrojovka má za sebou další promarněný víkend, v prvním kole skupiny o záchranu přenechala všechny body rozjetému Baníku. Vlastně mu je darovala a na krabičku přidala věnování s mašlí. Nestalo se to poprvé, nejspíš ani naposledy. Otázka zní, může to skončit jinak než pádem o patro níž?

Tak co myslíte, bude po nadstavbě poslední dál Zlín? Nebo ligu opustí spíš aktuálně patnácté Pardubice? Těžko soudit, k vážným adeptům na přímý sešup se však po sobotě přiřadila Zbrojovka. Vlastně k nim patřila už dřív, sobotní výkon ve Vítkovicích na to dal jen štempl. Zato vážně pořádný.

Nejde o výsledek 4:0 pro domácí, i tímhle rozdílem se může někdy prohrát. Notabene na Baníku, jenž chytil dech alespoň na závěr sezony. Rozhodně však nelze předvést výkon, jaký v sobotu (ne)podalo Brno. Jeho na hráči byli na place jen do prvního gólů, někteří se ani vůbec nezúčastnili. Třeba takový Musa Alli. Nigerijský šikula, jemuž se nechtělo bránit. Tak to prostě sabotoval, na hřišti vydržel jen do 38. minuty. Ale stažen měl být ještě dřív. A spolu s ním i drtivá většina všech ostatních.

Tolik střídání však trenér Martin Hašek k dispozici neměl a mít nebude, i on si musel tenhle zápas protrpět. Od začátku do konce. Vždyť poprvé a naposledy vystřelili jeho svěřenci až po hodině hry, navíc ještě propagačně. K reálnému ohrožení soupeřovy brány se za celý zápas nepřiblížili.

Smutný pohled. Stejně jako na to, co Brňané tropili vzadu. „Výkon byl na hranici katastrofy, především v defenzivě. Když dostanete nějaké góly, má to takový vliv na hráče, že už je všechno špatně a jde jen o to zápas důstojně dohrát. To bylo už podruhé, co se nám tohle stalo. I v Liberci jsme taky dostali tři branky za poločas,“ připomněl Hašek zápas, který o půli odpískal i on. Tentokrát to za něj provedli hráči…

Zní to až úsměvně, žádná legrace to ale není. Ví to Hašek a ví to i superstřelec Jakub Řezníček, jehož řeč těla byla v sobotu více než výmluvná. Z přístupu svých parťáků byl rozmrzelý, jako by už víru ztrácel i on sám.

Musí ji zas najít, stejně jako celý jeho tým. A musí se tak stát hned teď. Brno je sice v tabulce dál čtrnácté, od posledního Zlína ho však dělí už jen čtyři body. Je bláhové se za téhle situace snažit koukat před sebe, oči Moravanů už musí mířit pouze dolů.

Bohužel tam však míří i na hřišti. Pokud se na tom něco rychle nezmění, nikdo kvůli tomu neumře. Jen Brno se vrátí tam, kde bylo už loni. Tedy o soutěž níž.