Hráč kola: Jurečka prožil nejpovedenější večer kariéry, Juroška podržel Baník a Vízek se letošní premiéry nezalekl

Hráč kola: Jurečka prožil nejpovedenější večer kariéry, Juroška podržel Baník a Vízek se letošní premiéry nezalekl
HRÁČ KOLA

Hlavní hvězdou úvodního kola nadstavbové části FORTUNA:LIGY je naprosto s přehledem Václav Jurečka, který čtyřmi góly rozmetal naděje Bohemky na odplatu z nedávného vzájemného utkání. Baník se tentokrát mohl spolehnout na Jana Jurošku, který kromě dvou asistencí zapsal i premiérovou trefu za ostravský celek. Letošní premiéru prožil gólman Hradce Králové Patrik Vízek, v boji o konečnou sedmou pozici byl vidět i Jakub Hora.

Václav Jurečka (SK Slavia Praha)

Václav Jurečka poprvé ve své seniorské kariéře vstřelil čtyři branky a hattrick v nejvyšší soutěži zapsal poprvé od 30. dubna loňského roku, kdy ještě v dresu Slovácka sestřelil ostravský Baník.

Na úvodní trefu si Jurečka počkal do 31. minuty, když využil dobrého centru Douděry a následně propálil Jedličku. Tři minuty po pauze Jurečku parádně vysunul Matěj Jurásek a kanonýr Slavie pumelicí pod břevno překonal Jedličku podruhé.

O dalších pět minut později slavil už hattrick, kdy vypálil z pětadvaceti metrů a míč zaplaval až do hostující svatyně. Čtvrtou trefu mu po hodině hry rozhodčí kvůli ofsajdu neuznali, šest minut před koncem se jí ale přeci jen dočkal. Skvělou práci tentokrát odvedl střídající Tecl a Jurečka už neměl problém poslat míč do poloprázdné branky Bohemky.

„Prvních dvacet minut se mi příliš nelíbil, nedostával se do hry. Po posunutí na podhrot ale zářil, z té pozice dal tři góly a ještě mu jeden nebyl uznaný. Má skvělou formu, zlepšil se v mezihře, lépe řeší situace. Momentálně je na něj spoleh, je to jeden z našich nejlepších hráčů," ocenil Jurečku v rozhovoru pro slavia.cz Jindřich Trpišovský.

„Cítil jsem, že je to den, kdy mi tam spadne prakticky vše. Musím ale pokračovat v tvrdé práci a potvrdit do na Letné," přidával spokojený autor čtyř branek a jednoznačně největší hvězda uplynulého víkendu.

Foto: SK Slavia Praha