Semafor F:NL. Na ostrostřelce Sparty je spoleh, dobrý start pro Oulehlu. Vlašimi hoří obrana

Semafor F:NL. Na ostrostřelce Sparty je spoleh, dobrý start pro Oulehlu. Vlašimi hoří obrana

Další zajímavé kolo má za sebou druhá nejvyšší česká soutěž. Parádní formu potvrdilo nejen Táborsko, ale i béčka Sparty a Sigmy. Obří kámen ze srdce musel spadnout všem v Jihlavě, zato spokojenost ve Vlašimi kazí obrana.

Červená – průchoďák v obraně Vlašimi

Není pochyb o tom, že Vlašim má potenciál útočit na nejvyšší příčky a klepat na dveře baráže. Její ofenziva je společně s tou Karvinskou o míle lepší přede všemi ostatními. 49 vstřelených branek v 26 zápasech je skvělý počin.

Najdeme ji ale až na osmém místě. Proč? Obrana. Ofenziva sice patří mezi elitu, nicméně defenziva je opačný extrém. Vlašimští totiž obdrželi už čtyřicet gólů, více gólů dostal jen Třinec (43) a béčko Slavie (47). Oba tyto týmy jsou na sestupových pozicích.

Jde sice o odraz celé sezony, ale ani v posledních týdnech to není ono. Pět zápasů, jedenáct inkasovaných branek. Pozitivně vyčnívá jen výhra s čistým kontem v Příbrami.

Tři zápasy v této sérii odehrála Vlašim doma. Dohromady v domácím prostředí deset inkasovaných branek! To je na tři zápasy prostě příliš.

Foto: FC Sellier & Bellot Vlašim