Osimhen a Chelsea? Cena produktivní africké hvězdy je vysoká, ale Blues si mohou vypomoci Pulišičem

Osimhen a Chelsea? Cena produktivní africké hvězdy je vysoká, ale Blues si mohou vypomoci Pulišičem

Čerstvý mistr Serie A ještě nestihl právě probíhající ročník dohrát, přesto se již objevují zvěsti, které opory by mohly být v létě prodány. Jisté je, že se nebude jednat o malé sumy, neboť pod Vesuvem si nyní mohou klást lukrativní požadavky. A budoucnost kanonýrka Osimhena? Zatím vyřešena není, ale jednou z možností je přesun do Londýna.

Prezident Neapole Aurelio De Laurentiis krátce po zisku mistrovského titulu vyloučil možnost, že by čtyřiadvacetiletý nigerijský útočník v létě odešel. „Victora Osimhena v létě neprodám. v žádném případě! A také jsem aktivoval opci na prodloužení smlouvy trenéra Luciana Spallettiho o další sezonu,“ nechal se slyšet mocipán Partenopei pro stanici Rai.

Podobný dotaz novinářů nechtěl řešit ani hráč, který je spojován kromě Chelsea i s Bayernem Mnichov či PSG. „Není správný čas teď řešit moji budoucnost. Chci si pouze užívat oslavy. Nemůžu se dočkat, až obejmu fanoušky. Jsem tak šťastný i za ně,“ prohlásil Osimhen.

Podle zákulisních informací prezentovaných britským listem Daily Mail však vedení Neapole nakonec svolilo k jeho prodeji, pokud zájemce uhradí požadovaných 130 milionů liber. Pro Chelsea by to mohla být poměrně vysoká částka, ale pomoci by si mohla Christianem Pulišičem, se kterým již do budoucna nepočítá, a pod Vesuvem o něj projevili zájem.

Kvarteto účastníků play off o Premier League zkompletovaly Coventry a Sunderland