Spartě určitě chybí vysoký útočník. Je to žádané zboží a přání většiny mužstev, míní Lokvenc

Spartě určitě chybí vysoký útočník. Je to žádané zboží a přání většiny mužstev, míní Lokvenc

Pětinásobný vítěz tuzemské nejvyšší soutěže Vratislav Lokvenc má za to, že jeho bývalému letenskému zaměstnavateli z epet ARÉNY aktuálně chybí schopný vysoký útočník, který by na sebe přitahoval pozornost, vyhrával souboje a dělal prostor pro ostatní.

Čerstvý otec Tomáš Čvančara sice vzhledem ke svým 190 centimetrům malého vzrůstu není, ale momentálně je na marodce a je možné, že ve zbytku soutěžního ročníku 2022/2023 už slavnému "S" nebude moci pomoci.

"Spartě určitě chybí vysoký útočník. Je to žádané zboží a přání většiny mužstev," nastínil na serveru sport.cz devětačtyřicetiletý internacionál, který sám dorostl do výšky 196 centimetrů.

Vidět to bylo podle jeho názoru také v posledním derby v rámci MOL Cupu. Kuchta se sice snažil, ale proti dobře organizovanému soupeři byl téměř bez šance.

Vaclík zamával Huddersfieldu, už je v Řecku a chystá přesun do Čech: Věřím, že agent už moje další angažmá řeší

"Když brankář rozehraje na obránce, které presuje pět hráčů Slavie, tak přichází nákop dopředu. Na zádech Kuchty je Ogbu. Balon se jim furt vrací. Dochází pak ke ztrátám a tým se nedokáže dostat do kombinace, šance či tlaku. Víceméně se furt hrálo na polovině Sparty, která se k ničemu nedostala," vrátil s nedávné bitvě o Prahu "Škoula".

Ostatní soutěže dle rodáka z Náchoda, jenž se s profi kariérou rozloučil před 14 lety, velké útočníky mají. Záleží však na mužstvu, spoluhráčích a trenérovi. Pokud navíc bude takový hráč někde sám, těžko něco udělá...

"Potřebuje podporu hráčů, kteří budou sbírat balony a hrát na polovině soupeře. Pak vznikají tlak a šancí. Vysokých a gólových hráčů vždy bylo málo. Každý klub si daného hráče chránil a chtěl ho mít ve svém mužstvu. Málokterý klub chtěl takového hráče prodat," doplnil exreprezentant, jenž v úvodu milénia střílel branky za Kaiserslautern, Bochum, Salcburk či Ingolstadt.

Koubkovi se po první německé nule po třech a půl letech nahnaly slzy do očí: Viděl jsem, že mi to přáli i spoluhráči