Olayinka a ti další. Komu ve Slavii dobíhá kontrakt a mohl by brzy ve Vršovicích skončit?

Olayinka a ti další. Komu ve Slavii dobíhá kontrakt a mohl by brzy ve Vršovicích skončit?

Slavia je v posledních letech známá tím, že má velmi široký kádr. Spousta hráčů zůstává, další míří na hostování. Léto je ale tradičně časem k proměně kádru. V tom letošním končí ve Slavii smlouva hned několika tvářím posledních let. O koho se jedná. A jakou mají budoucnost?

PETER OLAYINKA

Slavia koupila Olayinku v červenci 2018 z Gentu za 83 milionů korun. Sedmadvacetiletý Nigerijec se v Edenu zařadil mezi opory, pomohl ke třem ligovým titulům a dvěma ziskům domácího poháru.

Olayinka za sešívané odehrál přes sto ligových zápasů, a i na jaře patří k důležitým hráčům souboru Jindřicha Trpišovského. V evropských pohárech se s 13 brankami stal historicky nejlepším střelcem Slavie. Už dříve měl blízko k odchodu do Kodaně, spekulovalo se také o přesunu do Fenerbahce.

U Olayinky je to ale jasné. Nigerijskému útočníkovi končí v červnu kontrakt. O žádném prodloužení se jednat nebude, od zimy je totiž rozhodnuto. Od prvního července se stane hráčem Crvené Zvezdy Bělehrad. Podle informací by měl Olayinka v Srbsku podepsat smlouvu na tři roky s opcí na další sezonu.

Foto: Profimedia