Média mají jasno. Českým esům v Leverkusenu přijde hvězdná posila!

Média mají jasno. Českým esům v Leverkusenu přijde hvězdná posila!

Arsenal v létě čeká zúžení kádru. Mezi hráče, kteří by se mohli stěhovat, patří podle německých médií Granit Xhaka. On sám má prý o návrat do Německa velký zájem. 

A ne nikam jinam než do Bayeru Leverkusen! Tam podle německého Sky Sports velmi obdivují jeho poslední výkony a byli by rádi, kdyby je brzo předváděl i v BayAreně. Podle Sky Sports však existuje i možnost, že k dohodě dojde až příští léto. Xhaka je prý přesvědčen, že jeho čas na Emirates vypršel. Svým blízkým měl sdělit, že odejde, až mu vyprší smlouva.

Pokud by odešel letos v létě, Arsenal by z jeho prodeje získal minimálně 20 milionů liber, což jsou slušné peníze vzhledem k tomu, že mu běží poslední rok smlouvy.

Zájem Leverkusenu je ale dlouhodobý. Ostatně, přestup byl blízko už minulé léto. Nicméně Švýcar zůstal a je z toho jeho nejpovedenější sezona v dresu Gunners, kdy zapsal pět gólů a sedm asistencí.

Jeho přestup do Německa by mohl záviset i na tom, jak si Arsenal povede na přestupovém trhu. Pokud by totiž získal jednoho z trojice záložníků, o které stojí, možná by dovolil Xhakovi odejít za Hložkem a Schickem už letos. A o koho se jedná? Arteta má prý políčeno na Declana Rice, Moisese Caiceda a Romea Laviu.