Sparta musí probrat Haraslína, Slavia nic nepodcenit. Brno si tak špatný výkon předvést už nedovolí, říká Pulpit

Sparta musí probrat Haraslína, Slavia nic nepodcenit. Brno si tak špatný výkon předvést už nedovolí, říká Pulpit
ROZHOVOR

Blíží se zápas o všechno. Třetí jarní derby pražských “S“, které čistě z matematického pohledu o titulu sice ještě nerozhodne, ale výrazně napoví. Uspěje Sparta, nebo Slavia? Jakým způsobem vykročily oba slavné celky do nadstavby a chopí se Zbrojovka pověstného stébla? Nejen o tom mluvil známý trenér Martin Pulpit v rozhovoru pro eFotbal.

Potvrdilo se na startu nadstavby to, že byť má Sparta o dva body víc, k titulu se spíše vláčí, zatímco Slavia to bere sprintem?

Sparta rozhodně neměla v Olomouci cestu k výhře zrovna lehkou. Sigma ten zápas celkem zvládla, a to i herně. Nakonec utkání rozhodla trefa Martina Minčeva, na které měl svůj podíl viny i gólman Matúš Macík.

Tomáš Čvančara je zraněný, Lukáš Haraslín lehce z formy. Jak velký je to problém pro Spartu?
Vzhledem k tomu, že začátkem jara Sparta hodně sázela na útočné trio Čvančara - Kuchta - Haraslín, to problém být samozřejmě může. Zase to však otevírá prostor pro další hráče jako třeba právě pro Minčeva, který se teď za důvěru odvděčil vítězným gólem. I tak ale Sparta musí dělat všechno pro to, aby Haraslína do formy zas dostala.

Může se to ještě povést, když do konce sezony zbývá Spartě odehrát už jen čtyři zápasy?
Může mu pomoct třeba vstřelená branka teď v derby. Pokud nastoupí a podá svůj standardní výkon, tak se to třeba podaří. Jinak je samozřejmě pravda, že už moc prostoru do konce ligy nebude.

To Slavia o víkendu přejela Bohemku 6:0. Dostala se v cílové rovince do své nejlepší formy v celé sezoně?
Pomohla jí obě velká pražská derby, zvlášť když triumf v poháru slavila na půdě svého největšího rivala. Už jen to Spartě na psychice určitě nepřidalo. Kdyby se jeden z těch zápasů hrál už v úvodu jara, třeba by to dopadlo úplně jinak. Teď je ale herní projev víc na straně Slavie.

V sobotu se na Letné koná derby další. Když Sparta zvítězí, bude tím o titulu prakticky už rozhodnuto?
Troufám si tvrdit, že téměř ano.

Má však Sparta na to, aby v současném rozpoložení Slavii porazila?
Celé je to specifické tím, že se v tak krátkém časovém sledu hrají hned tři derby. Můj názor je, že mírným favoritem bude tentokrát Slavia. Teď je samozřejmě otázka, zda tuhle roli potvrdí.

Nemůže to poslední pohárové derby (0:2) paradoxně pomoci spíš Spartě? V tom smyslu, že se poučí a stejné chyby už nezopakuje?
To záleží na tom, jak jsou slávisté psychicky silní v hlavě. Zda dokáží nic nepodcenit a zapracovat na negativních věcech, které se v tom zápase z jejich strany i přes výhru objevily. Pokud ano, tak je Sparta ničím zaskočit moc nemůže.

To jarní střet v lize (3:3) byl z obou stran krásný zápas, velká fotbalová podívaná. Je vzhledem k důležitosti sobotního boje vůbec možné, aby se tahle úroveň zopakovala?
Myslím, že takhle krásný zápas už to bohužel nebude. Zvlášť když oba týmy vědí, že by je výhra výrazně posunula k titulu.

Pojďme k Plzni, která se po sezoně rozejde s trenérem Michalem Bílkem. Vzhledem k neúspěšnému jaru se to ale dalo nejspíš očekávat.
Tohle si musí vyhodnotit jen vedení klubu. Trenéru Michalu Bílkovi končí smlouva a v Plzni se zkrátka rozhodli mu ji neprodloužit. Na to mají právo, holt se chtějí vydat jinou cestou.

A ještě bych se zastavil u Brna, které na startu nadstavby předvedlo hrůzostrašný výkon na Baníku (4:0). Může se v tomhle módu v lize vůbec zachránit?
Pokud bude takhle pokračovat, tak asi ne. Zároveň si ale myslím, že tak špatný výkon jako teď na Baníku si už Brno nedovolí zopakovat. Zvlášť když ví, že jinak by to pro Zbrojovku nemuselo dobře dopadnout. Asi hodně fanoušků si vzpomnělo na nedávný zápas Brna v Liberci, kde to o poločase za stavu 3:0 pro domácí zabalil i trenér Martin Hašek. Teď se zdálo, že to za něj udělali hráči…Už předtím jsem říkal, že pokud existuje fotbalový Pán Bůh, tak některé věci prostě vidí. Tentokrát to ale hodně špatně odehráli samotní hráči. Jejich výkon vůbec neodpovídal úrovni první ligy.

O víkendu čeká Brno klíčový zápas v Pardubicích. Jak to tam podle vás dopadne?
Tenhle zápas vnímám jako druhý největší z celého ligového víkendu. Podle mě to bude remíza.

A jaký výsledek se urodí v Ďolíčku, kde se v bitvě o čtvrté místo střetne Bohemka se Slováckem?
Bohemka zvítězí 2:1.