Je potřeba, aby herní kvalita byla vyšší, abychom získali více jistoty, burcuje teplický soubor Frťala

Je potřeba, aby herní kvalita byla vyšší, abychom získali více jistoty, burcuje teplický soubor Frťala

Třinácté Teplice mohou udělat v neděli na Stínadlech zásadní krok k záchraně. Na sever Čech za nimi dorazí poslední Zlín, který na ně čtyři kola před koncem ztrácí osm bodů.

Skláři, jejichž defenzivní bilance 63 inkasovaných branek je v celé soutěži nejhorší, už v lize neprohráli čtyřikrát v řadě a léčba Zdeňkem Frťalou, jenž se ujal kormidla letos v březnu, evidentně zafungovala.

I přes nedávný skalp Pardubic si je však třeba podle nynějšího šéfa žlutomodré lavičky dávat na poslední tým tabulky ze zlínské Letné velký pozor...

"To, že je Zlín na dně tabulky, neznamená, že to není kvalitní tým. Naopak má enormně zkušený kádr. Rozhodně do střetnutí nejdeme v roli favorita. Je to ale pro nás další souboj, ve kterém chceme uspět, Zlín bude jiný příběh, jiné utkání než bylo to proti Pardubicím," připomněl na serveru fkteplice.cz nástupce Jiřího Jarošíka.

I když se však poslední duely výsledkově povedly, podle dvaapadesátiletého slovenského experta jsou pořád velké rezervy v herním projevu. V tomto směru se tak jde stále kam posunovat.

"Jsme si vědomi toho, že naše hra nebyla moc na koukání. Věřím, že se to zlepší, v tréninkovém procesu na tom budeme pracovat. Jde hlavně o to, že bez míče se těžko odpočívá. Takže chceme být častěji v držení míče, nemít po jeho zisku zbytečné ztráty. Zároveň si uvědomujeme, jak moc důležité utkání to bude," přiznal nadřízený Grigara, Kučery, Hybše a spol.

Způsob boje by však mohl odpovídat důležitosti situace. "Určitě je v tom psychika. Hráči nechtějí nic zkazit, mají odpovědnost vůči domácím fanouškům. Ale přesto si myslím, že je potřeba, aby herní kvalita byla vyšší, abychom získali více herní jistoty. Vše je o psychickém nastavení," zakončil.