V Ďolíčku finanční trable generálního partnera pocítili, existenčně to však "klokany" neohrozí

V Ďolíčku finanční trable generálního partnera pocítili, existenčně to však "klokany" neohrozí

Vršovický klub Bohemians 1905 uvedl, že problémy společnosti Malina Group, která je generálním partnerem pražského celku, klub ekonomicky neohrozí. Podle předsedy představenstva Dariusze Jakubowicze si Bohemians plní smluvní závazky vůči sponzorovi, ačkoliv ten mu od začátku tohoto roku neplatí.

"O potížích generálního partnera Malina Group víme a snažíme se být v kontaktu s lidmi, kteří mají zájem společnost reorganizovat. Chci jen fanoušky a ostatní partnery ubezpečit, že i když to klub ekonomicky velmi pocítil, zásluhou hlavního akcionáře to dramaticky ani existenčně klub neohrozí," uvedl Jakubowicz v prohlášení na klubovém twitteru.

Energetický holding Malina Group je generálním partnerem "Klokanů" od loňského července. V dubnu Hospodářské noviny informovaly, že společnost je v problémech a shání investora. Před týdnem na sebe společnost u soudu podala insolvenční návrh.

Bohemians navzdory potížím generálního partnera zažívají nejlepší prvoligovou sezonu od ročníku 2001/02, kdy skončili po 30 kolech rovněž čtvrtí. Stejnou pozici drží i v nadstavbové skupině o titul, v neděli je čeká doma přímý souboj o čtvrtou příčku proti pátému Slovácku.

Třetí derby trefa do Černého? Proč ne, když mu to nepokazí VAR Petřík. Co ale udělal Zelenka?