Fortelný toho za Sigmu zatím mnoho neodehrál: Mrzí mě to, bylo to se mnou trochu nešťastné

Fortelný toho za Sigmu zatím mnoho neodehrál: Mrzí mě to, bylo to se mnou trochu nešťastné
OBSAHUJE VIDEO

"Pro Viktorii bychom rádi byli nepříjemným a nebezpečným protivníkem. Chceme se poprat o tři body a udělat si jméno. To je náš hlavní cíl," tvrdí před sobotním výjezdem do západočeské Doosan arény čtyřiadvacetiletý olomoucký středopolař Jan Fortelný, který je po dvouměsíční absence definitivně zpět.

Jaký má názor na to, že má Sigma umístněním v první šestce splněno a ve zbytku nadstavby už jí o nic nejde? "Je pravda, že dílčí úspěch pro tuto sezonu, tedy být po základní části do 6. místa, jsme splnili. Ale náš cíl byl jinde. Chtěli jsme být v tabulce výš. Jsme teď v pozici, kdy už nemáme moc šancí na to, abychom se dostali na vyšší příčky. Ale v nikom z nás není to, že by sezona skončila. Chceme být stále nebezpečným a nepříjemným soupeřem všem. A chceme vyhrávat," ubezpečil kmenový sparťan, jehož čerstvá slova nabídl web sigmafotbal.cz.

Vinou zranění toho na Hané zatím mnoho neodehrál. "Je pravda, že jsem toho moc nestihl. To mě mrzí. Naštěstí už jsem stoprocentně připraven k tomu, abych mohl nastoupit. Bylo to se mnou trochu nešťastné. Zhruba před měsícem a půl se můj návrat zkomplikoval tím, že se ozval jiný zdravotní problém. Ale teď jsem stoprocentně fit a s týmem vyrazím do Plzně," doplnil bývalý hráč Vlašimi, Jihlavy či Teplic.

Po duelech v Plzni a na Slovácku dorazí na Andrův stadion Slavia, což pro něj bude speciální zápas. "O motivaci asi bude mít postaráno každý z nás. Je pravda, že pro mě ten zápas bude asi o něco prestižnější, než pro ostatní kluky v kabině. Věřím tomu, že teď nejprve splníme zápas v Plzni a pak se budeme připravovat na další utkání, a abychom třeba Slavii potrápili," zakončil muž, který na jaře odehrál v olomouckých barvách 241 minut čistého času a jedno vystoupení zaznamenal i za klubovou rezervu ve F:NL.

Sadílek tuší, že derby rozhodne první gól: Musíme se vyvarovat toho, abychom ho dostali my