Teplice míří k záchraně, Zlín do druhé ligy. Řezníček nedal proti Pardubicím dvě penalty

Teplice udělaly ve druhém kole ligové nadstavby důležitý krok k záchraně, když doma porazily Zlín. Brno zahodilo dvě penalty a prohrálo s Pardubicemi. Jablonec si rozdělil body s Baníkem. Ve finále prostřední skupiny se po dominantních výkonech v odvetách potká Hradec Králové s Libercem. Zatímco Votroci přetlačili Mladou Boleslav, Liberec nasázel čtyři branky Českým Budějovicím. Plzeň doma opět ztratila, tři body si odvezla Olomouc. V zápase sezony vyhrála Sparta, která přemohla Slavii 3:2. Slovácko uhrálo v přímem souboji o čtvrté místo remízu 0:0 na půdě Bohemians.

FORTUNA:LIGA - skupina o titul - 2. kolo

Sparta Praha - Slavia Praha 3:2 (1:1)

Branky: 30. Haraslín, 63. Sörensen, 90.+7 Ladislav Krejčí II z pen. - 35. Schranz, 85. Tecl. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Hájek - Petřík (video). ŽK: Ladislav Krejčí II - Provod, Ogbu. Diváci: 18.113.

Sparta: Kovář - Vydra, Panák, Sörensen - Mejdr, Ladislav Krejčí II, Sadílek (80. Mabil), Zelený - Minčev (70. Laci), Haraslín (62. Daněk) - Kuchta (80. Wiesner). Trenér: Priske.

Slavia: Kolář - Holeš, Ogbu, D. Jurásek (65. Ševčík) - Douděra (70. Zafeiris), Provod (81. M. Jurásek), Oscar, Traoré (46. Lingr), Schranz - Van Buren (81. Tecl), Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Fotbalisté Sparty porazili doma v pražském derby ve 2. kole ligové nadstavby ve skupině o titul Slavii 3:2 a výrazně se přiblížili prvnímu titulu od roku 2014. Letenští v čele tabulky odskočili rivalovi tři zápasy před koncem sezony na pět bodů a za určitých okolností mohou získat mistrovský pohár už za týden.

Skóre derby otevřel ve 30. minutě Lukáš Haraslín, ještě v prvním poločase vyrovnal jiný slovenský hráč Ivan Schranz. Sparta si vzala vedení zpět po hodině hry zásluhou Asgera Sörensena, v 85. minutě srovnal střídající Stanislav Tecl. V nastavení však Igoh Ogbu fauloval střídajícího Awera Mabila a kapitán Ladislav Krejčí mladší v sedmé minutě nastavení proměněnou penaltou přímý souboj o první příčku rozhodl.

Svěřenci dánského trenéra Briana Priskeho zdolali Slavii na čtvrtý pokus poprvé v této sezoně a částečně jí oplatili porážku 0:2 ve finále domácího poháru zkraje května. Letenští od říjnového debaklu 0:4 v Edenu už 19 kol po sobě neprohráli. Slavia venku v nejvyšší soutěži pošesté z posledních sedmi duelů nezvítězila.

Do sestavy Sparty se vrátil uzdravený stoper Sörensen, místo Wiesnera nastoupil Mejdr. Kapitán Krejčí se z postu levého stopera posunul do středu zálohy. Po jednozápasové absenci nastoupil ve středu obrany slávistický kapitán Holeš.

Třetí soutěžní derby na Letné za poslední měsíc dlouho nenabídlo žádnou příležitost. Domácí vsadili na zabezpečenou obranu, po půlhodině hry se však prosadili, když Haraslín výstavní ranou z přímého kopu zpoza vápna nedal gólmanu Kolářovi šanci.

Slovenský reprezentant zaznamenal sedmý gól v ligové sezoně a dal vzpomenout na derby ze září 2021, kdy ze stejné standardní situace v prvním poločase rozhodl o vítězství Sparty 1:0. Letenští šli ve čtvrtém soutěžním derby v této sezoně poprvé do vedení.

Slavia odpověděla za pět minut. Douděra průnikovou přihrávkou našel Van Burena, nizozemský útočník nahrál na zadní tyč a zakončující Schranz předčil v souboji Mejdra. Slovák Schranz vstřelil pátou branku v ročníku nejvyšší soutěže a skóroval ve druhém ligovém derby po sobě.

Hned zkraje druhé půle vypálil sparťanský útočník Kuchta z otočky vedle. V 52. minutě se po Provodově autu dostal ve vápně k míči Jurečka, gólman Kovář však svůj tým zachránil. Na druhé straně Sörensenův centr téměř z nulového úhlu skončil na horní části břevna.

V 63. minutě si Letenští vzali zpět vedení. Po zmatcích v šestnáctce se balon odrazil k Sörensenovi a šestadvacetiletý dánský stoper s pomocí tyče překonal Koláře, který si na míč lehce sáhl. V české lize se dočkal pátého gólu.

V 77. minutě tečovanou střelu slávisty Provoda zastavila tyč, ránu střídajícího sparťana Mabila zase vyrazil Kovář. Hosté srovnali v 85. minutě po akci dvou příchozích hráčů z lavičky. Ševčík nacentroval do vápna, Tecl předčil v souboji Panáka a hlavou vyzrál na Kováře. Dvaatřicetiletý útočník se radoval z jedenácté trefy v ligovém ročníku.

Ve čtvrté minutě nastavení Ogbu ve vápně ve skluzu podrazil Mabila a rozhodčí Černý, který odřídil všechna tři derby za poslední měsíc, odpískal penaltu. Tu proměnil tradiční exekutor Krejčí mladší, který si připsal už dvanáctý gól v ligové sezoně. Sparta zaznamenala vítězný gól v nastavení z pokutového kopu ve třech z posledních čtyř kol, totéž se jí podařilo i proti Plzni a v Liberci. Slavia prohrála po devíti kolech.

Plzeň - Olomouc 1:3 (1:1)

Branky: 45.+3 Durosinmi - 45.+5 vlastní Sýkora, 54. Israel, 74. Navrátil. Rozhodčí: Radina - Ratajová, Šimáček - Starý (video). ŽK: Chorý, Bílek (trenér) - Zifčák, Macík. Diváci: 7429.

Plzeň: Staněk - Řezník (62. Vydra), Hejda, Kaša, Sýkora (46. Holík) - Kopic (72. Jirka), Kalvach, Bucha, Mosquera - Chorý (76. Vlkanova), Durosinmi. Trenér: Bílek.

Olomouc: Macík - Pokorný (31. Vraštil), Beneš, Zmrzlý - Navrátil (86. Zifčák), Israel (68. Pospíšil), Ventúra, Sláma - Zorvan (68. Chvátal), Fortelný (86. Kramář) - Chytil. Trenér: Jílek.

Fotbalisté Plzně ve druhém kole ligové nadstavby ve skupině o titul nečekaně prohráli doma s Olomoucí 1:3. Západočeští úřadující mistři v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou nezvítězili a nevyužili šanci definitivně si zajistit konečné třetí místo v tabulce. Viktoria v lize podlehla Hanákům po 18 zápasech a poprvé od března 2012.

V nastavení první půle otevřel skóre plzeňský Rafiu Durosinmi, ale ještě před pauzou vyrovnal vlastním gólem domácí Jan Sýkora. Krátce po změně stran dokonal obrat Dele Israel a pojistku Sigmy přidal v 74. minutě Jan Navrátil. Olomouc vyhrála po čtyřech kolech a udržela naději na čtvrtou příčku, na kterou nyní v neúplné tabulce ztrácí z šesté pozice čtyři body.

Plzeňští si v úvodní čtvrthodince vytvořili dvě velké šance. Chorého hlavičku hostující gólman Macík vyrazil a Kaša poté hlavou trefil tyč. V 17. minutě Kaša z dorážky dostal míč do branky, ale sudí Radina po upozornění od videorozhodčího a kontrole u monitoru gól zrušil kvůli Chorého faulu.

Tento moment domácí značně přibrzdil. Přesto je ve třetí minutě nastavení první půle poslal do vedení Durosinmi hlavičkou o břevno po Kalvachově centru ze standardní situace. Nigerijský útočník zaznamenal třetí gól v ligovém ročníku. Hosté ale za necelé dvě minuty srovnali ze své první střely na branku. Ventúra nacentroval do šestnáctky a po Zorvanově teči Sýkora nešťastně zamířil za vlastního brankáře Staňka.

V 54. minutě Hanáci po povedené akci otočili skóre. Zorvan přihrál do šestnáctky, Fortelný přenechal míč Israelovi a jednadvacetiletý izraelský záložník se ve třetím utkání v české lize dočkal premiérové branky.

Ventúra chvíli nato znovu překonal Staňka, ale gól nebyl uznán kvůli Chytilově útočnému faulu. Domácí se nedostávali do velkého tlaku ani šancí, výjimkou byl Vydrova střela z voleje doprostřed branky.

Produktivní Olomouc v 74. minutě potrestala další chybu v plzeňské defenzivě, když Navrátil zužitkoval Chvátalovu přihrávku a prosadil se popáté v ligové sezoně. Západočeši v závěru vyprodukovali pouze několik nepřesných střel a utrpěli osmou porážku v ligové sezoně, z toho sedmou na jaře.

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Váňa, Hurych - Orel (video). ŽK: Jindřišek - Daníček, Trávník. Diváci: 5812.

Bohemians: Jedlička (46. Valeš) - Hůlka, Křapka, Vondra - Köstl, Jindřišek, Jánoš (67. Beran), Kovařík - Matoušek (67. Hála), Prekop - Puškáč (57. Drchal). Trenér: Veselý.

Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Sinjavskij, Havlík, Trávník, Kalabiška (90.+1 Holzer) - Mihálik (81. Juroška), Petržela (90.+1 Brandner) - Vecheta. Trenér: Svědík.

Díky tomu, že Slavia ovládla MOL Cup, se přímý souboj o „bramborovou“ pozici mezi domácími Klokany a hosty z jihu Moravy proměnil v bitvu o místenku v pohárové Evropě. O něco lépe na tom před zápasem byli zelenobílí, kteří měli na svého soupeře bod k dobru a navíc nastupovali s vědomím, že jej ve všech třech předchozích setkáních v rámci této sezony porazili. Museli se však také oklepávat po výprasku z minulého kola, kdy na hřišti svého vršovického rivala utržili nejtěžší porážku od roku 1946.

Důležitost duelu byla na jeho aktérech znát hned od začátku, oba celky si však počínaly nebojácně a tlačily se do vápna soupeře. V šesté minutě chtěl zaskočit vyběhnutého Martina Jedličku pokusem z půlky hřiště Milan Petržela, bránu však přestřelil. Úvod klání poznamenaly také ostré souboje, které především hráči Slovácka odnesly mnohými šrámy. Ty je ovšem neodradily od dalších snah o vstřelení gólu. Blízko k němu měl po 20 minutách Marek Havlík, Jedlička jeho kvalitní ránu vytáhl na roh. Převaha hostů byla s přibývajícími minutami znatelná, do příležitostí k zakončení se ale nedostávali. Bohemians měli v první půli jedinou možnost, jenže z přímého kopu Jan Kovařík vypálil nad břevno.

Po přestávce nahradil zraněného Jedličku v bráně domácích Roman Valeš. Ten však neměl, stejně jako jeho kolega na opačné straně hřiště, příliš práce. Důrazný styl hry se totiž přenesl i do druhé půle a šancí mnoho nepřicházelo. Skórovat mohl až Filip Vecheta, centr z kopačky Jana Kalabišky ale k tyči neusměrnil. Podobnou akci oba zopakovali po hodině hry, tentokrát Vecheta poslal míč pouze do břevna. Z ničeho nic se v 82. minutě propracovala do zakončení také Bohemka. Daniel Köstl se ocitl před Filipem Nguyenem, jenž perfektním zákrokem udržel bezbrankový stav.

Přímý souboj o čtvrté místo tak skončil nerozhodně, a pohárové Evropě jsou tak stále blíže Klokani. V dalším kole 20. května je však čeká těžký úkol v podobě venkovního derby se Spartou. Slovácko se pokusí vzkřísit své naděje ve stejný den doma proti Olomouci.

FORTUNA:LIGA - Skupina 7.-10. místo - 2. KOLO

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 26. Koubek, 28. Vašulín. Rozhodčí: Kvítek - Hrabovský, Šafránková - Klíma (video). ŽK: Klíma, Kodeš - Mašek, Matějovský, Mareček, Vaníček, Karafiát, Kušej, Hoftych (trenér). První zápas: 0:0, postoupil Hradec.

Hradec: Reichl - Klíma, Čech, Leibl - Gabriel (87. Baloun), Kodeš, Dvořák (15. Kubala), Novotný (87. Ryneš) - Trusa (86. Hlaváč), Koubek (70. Rada), Vašulín. Trenér: Hejkal.

M. Boleslav: Mikulec - Donát, Suchý, Šimek - Stránský (65. Vaníček), Mareček, Matějovský (74. Jawo), Karafiát, Fulnek (46. Suchomel) - Mašek (46. Kušej), Kaulfus (34. Ladra). Trenér: Hoftych.

Fotbalisté Hradce Králové v ligové nadstavbě v odvetě semifinále skupiny o umístění díky brankám Matěje Koubka a Daniela Vašulína z první půle porazili Mladou Boleslav 2:0 a po bezbrankové remíze z úvodního zápasu postoupili do finále. O konečné sedmé místo si Východočeši zahrají s Libercem, první utkání je na programu příští neděli.

Zápas, k němuž Hradec coby domácí tým paradoxně nastoupil v azylu v Mladé Boleslavi, ve čtvrté minutě otevřela Vašulínova patička, brankáře Mikulce však nezaskočila. Poté se sice prosadili Středočeši, ale Kaulfusův zásah byl odvolán kvůli ofsajdu.

Do vedení tak šel Hradec, když v 26. minutě hlavou po rohohovém kopu skóroval Koubek. O pouhé dvě minuty později Východočeši udeřili podruhé - tentokrát Vašulín potrestal chaos v mladoboleslavské obraně.

Po přestávce oba týmy zvýšily tempo a po jednom z rychlých brejků mohl Hradec přidat třetí branku. Gólman Mikulec si však poradil s pokusem Trusy z úhlu i s nebezpečnou dorážkou Kubaly.

Mladá Boleslav zahrozila Suchomelovou střelou a ještě blíž brance měla v 75. minutě. Ladrovu ránu z přímého kopu ale zlikvidoval brankář Reichl a Kušej v dobré pozici poslal dorážku vysoko nad.

Středočeši, v jejichž dresu odehrál 400. ligový zápas záložník Matějovský, v závěru sice ještě soupeře zatlačili, ale gól už nedali a skončila jim sezona. Na loňský triumf ve skupině o umístění nenavážou. Hradec naopak ještě čeká finálový souboj o milionovou prémii proti Liberci. "Votroci" v lize vyhráli po čtyřech zápasech a nad Boleslaví v nejvyšší soutěži zvítězili teprve podruhé z posledních 12 duelů.

Slovan Liberec - České Budějovice 4:0 (1:0)

Branky: 38. Kozák, 66. Frýdek, 81. Tupta, 89. Olatunji. Rozhodčí: Ulrich - Hádek, Vyhnanovský - Hocek (video). ŽK: Varfolomejev - Adediran, Havel, Čoudek. Diváci: 1358. První zápas: 2:3, postoupil Liberec.

Liberec: Bačkovský - Ndefe, Plechatý, Purzitidis - Fukala, Valenta (90.+1 Lexa), Varfolomejev (65. Doumbia), Mikula (83. Ghali) - Frýdek (83. Prebsl) - Kozák (65. Tupta), Olatunji. Trenér: Kozel.

Č. Budějovice: Janáček - Čoudek, Havel (84. Broukal), Králik - Penner, Čavoš (79. Škoda), Hora, Potočný (59. Sluka) - Hellebrand - Hais (59. Matoušek), Adediran (84. Grič). Trenér: Nikl.

Fotbalisté Liberce deklasovali v ligové nadstavbě v odvetě semifinále skupiny o umístění České Budějovice 4:0 a zajistili si postup do finále. Gólovou ztrátu Slovanu po prohře 2:3 v prvním zápase smazal ve 38. minutě Matyáš Kozák a po změně stran přidali další branky Christian Frýdek, střídající Lubomír Tupta a Victor Olatunji.

Slovan se o triumf ve skupině spojený s prémií jednoho milionu korun a s nasazením do třetího kola domácího poháru utká s Hradcem Králové, první zápas se bude hrát příští neděli na stadionu soupeře. Dynamu sezona skončila.

Českobudějovičtí v závěru ročníku našli střeleckou formu a v předchozích čtyřech ligových zápasech dali 12 branek. Ani na stadionu U Nisy nechtěli jen bránit těsný náskok z prvního semifinále, přestože jim chyběli dva nejlepší střelci - zraněný Čmelík a před týdnem vyloučený Čermák. Víc šancí však měli od začátku domácí.

Janáček, který se vrátil do branky Jihočechů, už v šesté minutě svůj tým dvakrát zachránil při střelách Olatunjiho a Kozáka. Podobná situace se opakovala po půlhodině hry, kdy Janáček vyrazil další Olatunjiho střelu a Plechatý pohotově doklepl míč do sítě. Videorozhodčí ale odhalil, že při tom stál v ofsajdu.

Zmatky v obraně hostí pokračovaly i při Frýdkově rohovém kopu. Mikulovu střelu ještě zastavilo břevno, ale Kozák už v 38. minutě zblízka mířil přesně. Pro útočníka, který se v lize v základní sestavě objevil poprvé od loňského srpna, to byl teprve druhý gól v nejvyšší soutěži. Hosté u sudího marně reklamovali faul na brankáře, videorozhodčí tentokrát libereckou trefu posvětil.

Domácí byli v závěru prvního poločasu při chuti. Blízko k druhému gólu byl řecký obránce Purzitidis, který ale zblízka těsně minul branku a na svou první trefu v české lize si ještě musí počkat.

Brzy po změně stran měl další dvě šance hodně aktivní Kozák, který je v Liberci na hostování ze Sparty. V 66. minutě předvedli domácí povedenou kombinaci, do níž se hned po svém příchodu na hřiště zapojil Tupta. Přesnou přihrávkou přes šířku hřiště našel nabíhajícího Frýdka a ten se počtvrté v tomto ligovém ročníku zapsal mezi střelce.

Slovan v prvním utkání na jihu Čech promarnil dvoubrankový náskok, který si vytvořil během prvních 10 minut, ale tentokrát nic podobného nedopustil. Naopak Tupta na konci 81. minuty postup Severočechů zpečetil svým pátým gólem v ligové sezoně. V závěru, kdy už jihočeská obrana vůbec nestíhala, debakl dovršil Olatunji. V 89. minutě sám proti Janáčkovi nejprve trefil tyč, ale odražený míč proměnil ve svůj šestý gól v české lize.

Liberec si připsal nejvyšší výhru v lize od druhého kola, v němž deklasoval Teplice 5:1. Znovu se potvrdilo, že Dynamu se na stadionu U Nisy nedaří. Jeho poslední výhra je z roku 1996, od té doby tam o ni v lize už devatenáctkrát marně usilovalo.

FORTUNA:LIGA - skupina o záchranu, 2. kolo:

FK Jablonec - Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Branky: 35. Chramosta z pen. - 51. Cadu. Rozhodčí: Hocek - Paták, Caletka - Adámková (video). ŽK: Jovovič - Šehič, Hapal (trenér). Diváci: 2472.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Martinec, Král - Šulc, Hübschman, Považanec, Souček - Černák (64. Jovovič), Chramosta (84. Patrák) - Sejk (90.+3 Ikaunieks). Trenér: Horejš.

Ostrava: Letáček - Sanneh (84. Jaroň), Bitri, Pojezný, Fleišman - Kaloč - Cadu, Buchta (70. Kuzmanovič), Miškovič, Plavšič (77. Šehič) - Tijani (70. Almási). Trenér: Hapal.

Na severu Čech se střetly dva nejlépe postavené celky ze skupiny o udržení. Baník si svou pozici vydobyl demolicí Brna, které se ve Vítkovicích nezmohlo na odpor a čtyřikrát inkasovalo. Jedním z úspěšných střelců byl i ve formě hrající Muhamed Tijani, jenž v posledních čtyřech kláních, do nichž nastoupil, skóroval hned šestkrát. Jablonec na podmáčeném zlínském trávníku urval alespoň remízu, čímž se však jeho čekání na výhru natáhlo na sedm zápasů.

V cestě za plným bodovým ziskem chtěl udělat důležitý krok zejména aktivní Jakub Považanec, jehož centrované míče dělaly defenzivě Baníku potíže. Poté o sobě dal vědět také Tijani, který využil chyby nejistého Jana Hanuše, zakončení nigerijského kanonýra ovšem vykopl z brankové čáry Považanec. Krátce po půlhodině hry výrazně zkomplikoval utkání hostujícímu celku brankář Jiří Letáček, jenž nejříve neudržel střelu z velké vzdálenosti a následně srazil na zem Michala Černáka. K nařízené penaltě se postavil Chramosta a s přehledem ji proměnil. Baník poté zařadil na vyšší rychlostní stupeň, hlavičkující Srdjan Plavšič ani z voleje pálící Robert Miškovič však branku netrefili.

O mnoho lépe si zahraniční enkláva Baníku poradila na začátku druhé půle, kdy se po centru Plavšiče a šťastném odrazu prosadil Cadu. Hosté poté mohli vývoj duelu dokonce otočit, jenže to by Tijani nesměl v samostatném úniku vysoko přestřelit. Záhy o sobě dal vědět také Považanec, jehož dělovku vychytal Letáček. Na obou týmech bylo následně znát, že chtějí za každou cenu bodovat, závěr zápasu se tak již nesl v klidnějším tempu. Nic na tom nezměnila ani další dělovka Miškoviče, jenž znovu nedokázal seřídit mířidla.

V jabloneckém táboře se tedy první výhra od začátku dubna opět neslavila. V příštím kole se 21. května na severu Čech představí Zbrojovka Brno. Ostrava tentýž den přivítá Teplice.

Zbrojovka Brno - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 34. Chlumecký, 90.+5 Krobot. Rozhodčí: Szikszay - Kubr, Volf - Machálek (video). ŽK: Štěrba - Hlavatý, Nita. Diváci: 5218.

Brno: Berkovec - Nečas (87. Tijani), Štěrba, Endl, Koželuh (87. Hrabina) - Hlavica (46. Texl), Falta - Ševčík, Hladík, Alli - Řezníček. Trenér: Hašek.

Pardubice: Nita - Icha, Hranáč, Vlček, Chlumecký - Darmovzal - Sychra (63. Lima), Hlavatý (82. Tischler), Janošek (63. Jeřábek), Pikul (82. Vacek) - Černý (90. Krobot). Trenér: Kováč.

Hlavní příčinou nelichotivého umístění Pardubic byly mizerné výkony na hřištích soupeřů. Východočeši prohráli mimo svůj stadion pětkrát v řadě a stále jim hrozil přímý sestup. Ještě horší herní projev však předváděla Zbrojovka, která v minulém kole padla s Baníkem ostudně 0:4. To se přestalo líbit brněnským fanouškům, jimž zřejmě definitivně došla trpělivost s vedením klubu. Duel se tak nesl v nepříliš pozitivní atmosféře protkané protesty na tribunách.

Vstup do utkání vyšel lépe Východočechům, kteří od úvodních minut drželi míč častěji na svých kopačkách. Krátce po čtvrthodině hry mohl nepřesnou rozehrávku Martina Berkovce potrestat Michal Hlavatý, domácí brankář ale svoje pochybení včasným vyběhnutím napravil. Ve 25. minutě vyzkoušel pozornost Berkovce Bartosz Pikul, ani on však technickým obstřelem na zadní tyč neuspěl. Tým z moravské metropole byl za svůj pasivní výkon v úvodní části zápasu potrestán ve 34. minutě. Hlavičku Robina Hranáče po rohovém kopu vyrazil Berkovec pouze do tyče, od níž se hrací předmět odrazil k nohám Chlumeckého, který dorážkou z první poslal hostující celek do vedení. Inkasovaná branka byla pro Zbrojovku impulsem k útočení, ránu Josefa Koželuha k tyči si ale pohlídal pozorný Nita.

Poločasová přestávka svěřencům trenéra Martina Haška prospěla, do druhého poločasu vstoupila Flinta výrazně aktivněji. Projektil Jana Hladíka ze 49. minuty si cestu mezi tři tyče nenašel, stejně tak ani tečovaný pokus Jakuba Nečase po hodině hry. Závěrečné dějství bylo zrcadlovým odrazem prvních 45 minut, Pardubičtí se po většinu času bránili a k ohrožení branky Berkovce se nedostávali. Zbrojovka mohla být za svoji aktivitu odměněna v 68. minutě, kdy po faulu Jana Jeřábka v blízkosti vlastní branky nařídil rozhodčí pokutový kop. Jeho provedení si vzal na starost Řezníček, brněnský kanonýr však neuspěl a zamířil pouze do rukavic připraveného Nity. O pouhých šest minut později si oba aktéři penaltový souboj zopakovali, i tentokrát však domácí útočník Nitu nepřekonal. V nastaveném čase navíc pečetil výhru Pardubic po rychlém brejku Ladislav Krobot.

Zbrojovka tak opět nezvládla bodovat a její situace začíná být kritická. V dalším kole se představí přesně za týden v Jablonci, Východočeši tentýž den přivítají v důležitém střetnutí Zlín.

FK Teplice - Trinity Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 18. a 79. Fila - 72. Simerský. Rozhodčí: Nehasil - Machač, Slavíček - Kocourek (video). ŽK: Gning, Hora, Mareček, Mucha - Fantiš, Bartošák, Janetzký, Balaj. Diváci: 3513.

Teplice: Mucha - Hora, Chaloupek, Hybš - Hyčka (64. Kučera), Jukl, Trubač, Mareček, Urbanec (81. Radosta) - Fila, Gning (70. Žák). Trenér: Frťala.

Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Kolář, Bartošák (72. Kozák) - Janetzký, Hrubý (56. Balaj) - Vukadinovič, Slončík, Fantiš - Kovinič (46. Y. Dramé). Trenér: Vrba.

Severočeši vstoupili do závěrečné fáze sezony klíčovým vítězstvím nad Pardubicemi, a ani případná porážka v tomto duelu by je však nedostala na barážové příčky, kterým se oproti loňsku chtěli vyhnout. Zlín v úvodu nadstavby sice taky bodoval, ale ani remíza s Jabloncem nezajistila svěřencům Pavla Vrby odpoutání se od poslední příčky. Příliš velký optimismus nevládl v táboře Ševců ani nyní, jelikož v Teplicích nevyhráli již 15 duelů v řadě.

Utkání mělo v úvodu slušné tempo a ani jeden z týmů se nebál pálit i z horších pozic. Ve čtvrté minutě se křižnou přihrávkou do šestnáctky blýskl Vukadin Vukadinovič, zakončující Tom Slončík ale dobře naservírovaný míč netrefil ideálně a svůj pokus poslal daleko od levé tyče. Prvního zápisu do gólových statistik se tak v 18. minutě dočkaly Teplice, když Fila doklepl z bezprostřední blízkosti míč do odkryté sítě. Domácí sice po vedoucí brance hýřili aktivitou, ke konci první půle se však nebezpečnou šancí prezentoval také Zlín. Robert Hrubý vyslal z hranice vápna razantní přímý kop, který ale výborným zákrokem vykryl gólman Filip Mucha.

Ofenzivní choutky Teplické po změně stran lehce přešly a snažili se spíše soustředit na kvalitní rozehrávku a svědomitou obranu. Ta ovšem nechala po dlouhém vhazování na zadní tyči příliš prostoru pro Dominika Simerského, jenž přesnou přízemní dorážkou srovnal stav utkání. Nerozhodné skóre vydrželo pouhých sedm minut, když se šťastnou tečí v šestnáctce prosadil podruhé v duelu Fila. V poslední minutě však předvedl bojovnost střídající Libor Kozák, jenž na zadní tyči dostal míč do sítě. Rozhodčí k nelibosti hostujícího celku ale branku vzápětí odvolal kvůli hře rukou.

Teplice tak svého oblíbeného soupeře v domácím prostředí porazily a udělaly další krok k záchraně. V příštím kole se 21. května představí na hřišti Baníku Ostrava, zatímco Zlín pojede ve stejný den do Pardubic.