Máme dobrou sezonu. Jestli bude lepší Bohemka, tak ať hraje pohár ona, říká smířlivě Svědík

Máme dobrou sezonu. Jestli bude lepší Bohemka, tak ať hraje pohár ona, říká smířlivě Svědík
OBSAHUJE OHLASY

Defenzivní univerzál Vlastimil Daníček by se s fotbalisty Slovácka opět rád probojoval do předkola evropských pohárů. Tým z Uherského Hradiště na začátku sezony poprvé v historii postoupil do pohárové skupiny a představil se v Evropské konferenční lize. Pro Daníčka šlo o velký zážitek, mrzí ho však, že jeho tým nemá postup do pohárů ve svých rukou.

Slovácko jako vítěz MOL Cupu nejprve zkraje tohoto ročníku vypadlo ve 3. předkole Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul a do skupiny EKL se kvalifikovalo po výhrách nad AIK Stockholm. Svěřenci trenéra Martina Svědíka obsadili ve skupině v konkurenci Nice, Partizanu Bělehrad a Kolína nad Rýnem poslední místo.

"Třeba výhra v Nice, vidět ty stadiony, zázemí a všechno okolo, nakouknout do evropského fotbalu, vyzkoušet si jiné styly a připravovat se na tak velká jména a týmy byl pro nás obrovský zážitek," řekl Daníček na tiskové konferenci po bezbrankové remíze na hřišti Bohemians 1905 ve 2. kole ligové nadstavbové skupiny o titul.

"Je to skvělé, chtěli bychom si to zopakovat. Zažít to ve Slovácku s celou rodinou byl zážitek tak obrovský, že bychom to chtěli prožít ještě jednou. Bohužel to nemáme ve svých rukou," uvedl jednatřicetiletý bývalý hráč Karviné.

Právě duel s Bohemkou nabídl přímý souboj o čtvrté místo, které jako poslední zaručuje účast v 2. předkole EKL. "Klokani" díky remíze zůstali před celkem z Uherského Hradiště o bod čtvrtí. Šestá Olomouc ztrácí na Pražany pět bodů. "Pořád jsme ve hře. Nejsme to jenom my a Bohemka, ale i Olomouc. Ve hře je hodně bodů a každý bude rozhodovat," prohlásil Daníček.

Trenér Martin Svědík vidí na mužstvu touhu čtvrté místo obsadit. "Hráli jsme pohárovou sezonu a po 15 podzimních kolech jsme byli desátí. Teď se pereme o čtvrté místo. Tým hraje zase na maximu toho, na co má. Nevytváříme si na sebe tlak. Máme dobrou sezonu. Jestli bude lepší Bohemka, tak ať hraje pohár ona. Bereme to takhle. Vidím ale na mužstvu touhu být čtvrtí, že si zkusilo dvě pohárové sezony. Teď je otázka, jestli na to v této sezoně máme," mínil někdejší kouč Pardubic, Ostravy či Mladé Boleslavi.

Sparta získá titul, zaslouží si ho. Sama ale ví, že nejlepší v lize ještě není